EUROLIGA

Sjajni Mario Hezonja prvo ime u pobjedi Reala, ispao prvak Europe

06.04.2023 u 23:42

U pretposljednjem kolu košarkaške Eurolige, Real je u Madridu svladao minhenski Bayern 79-67, a najbolji igrač utakmice bio je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja

U utakmici gdje je Real dominirao od samog početka Hezonja je na parketu boravio 25 minuta te je postigao 20 poena. Tome je dodao dva skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte, a imao je i vrlo dobar šut. Za dva poena je gađao 2-4, za tri poena jako dobrih 5-10 te 1-2 s linije slobodnih bacanja.

Ovom pobjedom Real se na vrhu ljestvice izjednačio s Olympiakosom uz omjer 23-10. Barcelona ima 22-10, ali i utakmicu manje.

U velikom turskom derbiju Fenerbahce je kao domaćin pobijedio Anadolu Efes 103-86, a time je Anadolu Efes ostao bez šanse za plasman među osam najboljih. Odličan je u pobjedničkom sastavu bio Hayes-Davis s 26 koševa te po četiri skoka i dodavanja.

Za Anadolu Efes je hrvatski centar Ante Žižić odigrao 28 minuta te je ubacio 10 poena uz sedam skokova. Iz igre je gađao 5-11.

Olympiakos je mogao u ovom kolu osigurati prvo mjesto uoči doigravanja, ali u tome nije uspio jer je poražen u Beogradu od Crvene zvezde 79-87. Prvo ime susreta bio je Argentinac Campazzo koji je za domaćina ubacio 20 poena uz osam asistencija i pet ukradenih lopti.

Važnu pobjedu za plasman u doigravanje izborio je Žalgiris koji je pred svojim navijačima svladao Maccabi 68-67.