sve bolji Šamanić

Mladi Hrvat odigrao najbolju utakmicu od povratka u NBA; evo kako je zakucao pored LeBrona!

05.04.2023 u 10:11

Utah Jazz Luke Šamanića poražen je sinoć u Salt Lake Cityju, bolji su sa 135-133 nakon produžetaka bili Los Angeles Lakersi, a hrvatski je košarkaš utakmicu počeo u prvoj postavi i ostvario solidan učinak.

Luka Šamanić je na terenu proveo 22:17 minuta i u tom je vremenu ubacio 12 koševa (šut iz igre 5/6, trice 2/3) te dodao tome četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Lakersima je pobjedu donio LeBron James koji je utakmicu završio sa 37 koševa, a i pogodio je polaganje za pobjedu u produžetku. Austin Reaves dodao je 28 poena, a Anthony Davis ukupno 21 poen, 14 skokova i šest asistencija za Lakerse (41-38) koji su sada korak bliže mjesta koje vodi u doigravanje.

Ovo je sedmi poraz Utaha u zadnjih osam utakmica. Najbolji u redovima Jazza bili su Talen Horton-Tucker i Kelly Olynyk koji su ubacili svaki po 23 koša, dok je Ochai Agbaji dodao 22.

Reaves je zabio sedam koševa u nešto više od jedne minute krajem četvrtog dijela, a zaokružio ga je tricom na 1:43 do kraja, čime su Lakersi poveli 124-114. Tada je krenuo Jazz. Agbaji je tricom započeo Utahin niz od 10-0. Kris Dunn je slijedio s polaganjem, Olynyk je pogodio tricu, a Damian Jones je zabio dva slobodna bacanja 11,4 sekunde do kraja.

Poraz su doživejli i Oklahoma City Thunder Darija Šarića. Njih su sa 136-125 u San Franciscu svladali Golden State Warriorsi (42-38) koji su se zahvaljujući ovoj pobjedi pomaknuli na peto mjesto Zapadne konferencije, pola utakmice ispred LA Clippersa (41-38).

Stephen Curry je predvodio Warriorse sa 34 koša, a Jordan Poole je ubacio 30, od čega 18 u zadnjoj četvrtini. Draymond Green je ubacio 17 koševa i devet skokova, a Donte DiVincenzo je dodao 16 koševa.

Kod Oklahome najbolji je bio Shai Gilgeous-Alexander sa 32 poena. Dario Šarić je odigrao 19:21 minutu za Oklahomu i zabio pet koševa (šut iz igre 1/3, 1/2) uz četiri skoka i jednu ukradenu loptu.

Thunder se nalazi na 10. mjestu Zapada, posljednjoj poziciji za igranje. Imaju pola utakmice više od Dallas Mavericksa (37-42).