Perišić asistent

Real Madrid, Manchester City i Tottenham osigurali proljeće u Ligi prvaka, Bayern demolirao Crvenu zvezdu

26.11.2019 u 23:48

Prošli Real, Manchester City i Tottenham

U utakmicama 5. kola Lige prvaka u utorak u osminu finala su prošli Real Madrid, Manchester City i Tottenham.

U skupini A Real je s popodnevnim remijem u Istanbulu prošao već i prije utakmice s pariškim PSG-om na Bernabeu, a u opuštenom ozračju dvoboj je završio 2-2. Golovima Benzeme Reala je vodio s 2-0 sve do 81. minute, tada su Mbappé i Sarabia donijeli bod Parižanima.

Luka Modrić je ušao u igru u 76. minuti.

Galatasaray i Club Brugge su igrali 1-1. Turci su vodili od 11. minute pogotkom Buyuka, a Belgijance je poraza spasio Diatta (90+2).

• +18
Real Madrid - PSG Izvor: EPA / Autor: JUANJO MARTIN

PSG ima 13 bodova, Real 8, Club Brugge 3, a Galatasaray 2 boda.

U skupini B Bayern je u Beogradu deklasirao Zvezdu sa 6-0, a Poljak Lewandowski postigao je u samo 15 minuta drugog dijela čak četiri gola, dok je Tottenham u Londonu preokretom svladao Olympiacos s 4-2 i prošao dalje.

Bayern je u Beogradu poveo preko Goretzke (14), a potom slijedi "show" Poljaka Lewandowskog koji je od 53. do 68. minute zabio četiri gola. Ivan Perišić je ušao u igru u 61. minuti te je bio asistent za peti i šesti gol Bavaraca.

Pirejski Olympiakos je iznenadio Tottenham u Londonu ranim pogocima El Arabija i Semeda, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela smanjio Ali. Tek što je krenulo drugo poluvrijeme izjednačio je Kane, a u 73. minuti za potpuni preokret pobrinuo se Bjelokošćanin Aurier. Pobjedu i prolaz "Pijetlova" u osminu finala potvrdio je Kane u 77. minuti.

U skupini D Juventus je s 1-0 pobijedio Atletico, a španjolski sastav još nije osigurao osminu finala. Juve je u vodstvo doveo Dybala golom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a to je bio i jedini gol na utakmici. Talijanski prvak je osigurao prvo mjesto u skupini

Bayer Leverkusen je slavio u Moskvi protiv Lokomotiva s 2-0. Nijemci su pobijedili Lokomotiv i ostali u igri za osminu finala, a što je možda i važnije, vjerojatno osigurali treće mjesto u skupini D i nastavak natjecanja u Europi. Bayer je poveo tragikomičnim autogolom Žemaljetdinova u 11. minuti kada ga je loptom napucao suigrač Eder, a lopta odsjela u samom kutu ruskih vrata. Bender je u 54. minuti potvrdio pobjedu. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

U ovoj skupini vodi Juventus s 13 bodova, Atletico ima 7, Bayer 6, a Lokomotiv 3 boda.