nova prilika

Proslavljeni golman Dinama prihvatio se novog posla; pokušat će spasiti posrnulog 'diva iz predgrađa'

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 25.04.2020 20:32
  • Objavljeno 25.04.2020 u 08:35
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Tomislav Ivković (59) danas je službeno potvrđen kao novi trener zaprešićkog Intera. Bivšeg golmana Dinama čeka težak zadatak, Inter je u velikim problemima, kako na prvenstvenoj ljestvici, tako i onim financijskim

Tomislav Ivković u Zaprešiću će na klupi Intera naslijediti Željka Petrovića i neće imati nimalo lagan zadatak. 'Div iz predgrađa' doživio je nekoliko teških udaraca, investitori koji su prije nekoliko mjeseci stigli u klub kao spasitelji, zbog pandemije koronavirusa su se povukli, a klub je ponovno 'na suhom' i u financijskim problemima.

Dodatni problem za Ivkovića je teret na terenu jer momčad pod svaku cijenu mora sačuvati prvoligaški status, a nakon 26. odigranih kola Hrvatski Telekom Prve lige je pretposljednji, na devetom mjestu sa samo 17 osvojenih bodova koliko ima i posljednji Varaždin.

Ivkoviću je Inter peti hrvatski prvoligaški klub koji će trenirati, nakon što je do sada vodio momčadi Međimurja, Lokomotive, Slaven Belupa i Rudeša.

Pripreme Intera trebale bi započeti u ponedjeljak 27. travnja, a do tada se u klub moraju vratiti igrači iz inozemstva - Andrić, Savić, Petrović, Frelih, Rom, Van Bruggen, Haas, Conev, Marasović, Zamouri, Martić, Hadžikić, Serderov, Topić i Vego... Neki od njih su ovu prvenstvenu pauzu proveli u Hrvatskoj, ali problem su oni koji tek dolaze.

Naime, ti će nogometaši prvo morat u dvotjednu samoizolaciju, a tek onda mogu početi s treninzima.

Hrvatska 1. liga

Rijeka-Gorica00:00
Dinamo Zagreb-Osijek00:00
Istra 1961-Lokomotiva00:00
Hajduk-Slaven Belupo00:00
Varaždin-Inter Zaprešić00:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb26212365
2.Rijeka26145747
3.Lokomotiva26144846
4.Hajduk26136745
5.Osijek26119642
6.Gorica2698935
7.Slaven Belupo26751426
8.Istra 196126471519
9.Inter Zaprešić26381517
10.Varaždin26381517

Sljedeće utakmice

22.4.Gorica-Hajduk
22.4.Osijek-Rijeka
22.4.Lokomotiva-Varaždin
22.4.Slaven Belupo-Istra 1961
22.4.Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb