Odlaze kući već nakon faze po skupinama, ali na ovaj trenutak čekali su 40 godina

• D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 26.06.2018 18:08
  • Objavljeno 26.06.2018 u 18:08

U utakmici posljednjeg, 3. kola C skupine Svjetskog prvenstva nogometaši Perua su svladali Australiju s 2-0 (1-0) i osvojili treće mjesto u skupini

Bila je to utakmica u kojoj je Australiji trebala pobjeda za mogući plasman u osminu finala, no trijumfirali su Peruanci, koji su nakon 40 godina došli do pobjede na svjetskim prvenstvima.

Peruanci su poveli u 18. minuti, a njihov prvi gol nakon 32 godine na svjetskim prvenstvima bio je prelijep. Akciju Yotuna i Guerrera okončao je atraktivnim volejem Andre Carrillo, njegov šut je neobranjivo odsjeo u desnom kutu australskih vrata.

• +12
SP 2018., skupina C: Australija - Peru Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U 28. minuti u šansi je bio Rogić, ali je pucao u peruanskog vratara, dok je u 40. minuti visoko skočio australski stoper Sainsbury, ali je njegov šut otišao pored vrata.

U 50. minuti Peru je povećao vodstvo nakon brze akcije, koju okončala njihova najveća zvijezda Paolo Guerrero šutem iz okreta, pogodivši sami kut. U 60. minuti šut Behicha čisti peruanski stoper Ramos s gol-crte, a unatoč brojnim napadima Australci nisu mogli ni do počasnog gola.

Iz ove skupine dalje su prošli Francuska i Danska.

• +35
SP 2018., skupina C: Australija - Peru (navijači) Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia