pobjeda juventusa

Mandžukić golom utišao San Siro, Higuain promašio penal, tukao se s Ronaldom, zaradio crveni...

11.11.2018 u 23:00

U derbiju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na San Siru pobijedio Milan 2:0, a prvi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić

Juventus je do šeste uzastopne pobjede protiv Milana stigao golovima Marija Mandžukića (8) i Cristiana Ronalda (82).

Juve je poveo već u osmoj minuti golom 'Super Marija', njegovim petim golom ove sezone. Alex Sandro je ubacio s desne strane, a Mandžukić nadskočio Ricarda Rodrigueza i zabio glavom za 1:0.

Domaćin je mogao izjednačiti u 41. minuti, ali je Gonzalo Higuain promašio jedanaesterca. Bivši napadač Juventusa koji je u Milanu na posudbi pogodio je vratnicu.

U 57. minuti Stara dama je bila korak do povećanja vodstva, no Paulo Dybala je iz slobodnog udarca također uzdrmao vratnicu.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 82. minuti kada je Cristiano Ronaldo zabio svoj osmi gol ove sezone. Samo minutu kasnije priči je bio kraj nakon što je tragičar utakmice Higuain dobio crveni karton. Argentinski napadač, kojeg se Juventus odrekao kad je kupio Ronalda, zbog grubog je prekršaja dobio žuti karton. Krenuo je burno protestirati, gotovo je sigurno uputio i koju 'lijepu' riječ sucu koji mu je pokazao - još jedan žuti! No, Higuain se nije mirio s isključenjem, čak se želio obračunati s Cristianom Ronaldom koji mu je prišao i pokušao ga primiriti...

Alen Halilović je cijeli susret svog Milana i Juventusa odgledao s klupe za pričuve.