Cityjeva tri komada

Ljutiti trener Bayerna Tuchel nije se mirio s teškim porazom: Ne prihvaćam ovo...

12.04.2023 u 08:06

Bayern je teško stradao u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Manchester City je na svom Etihadu slavio čak 3:0 i praktički 'rezervirao' mjesto u polufinalu

Bayern će u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka 19. travnja u Münchenu imati težak zadatak. Bavarci moraju nadoknaditi 3:0 iz prve utakmice u Manchesteru, a taj je poraz komentirao novi trener Bayerna Thomas Tuchel.

'Ne, ne prihvaćam ovaj rezultat!', kazao je nakon utakmice Tuchel te nastavio:

'City nas je kaznio u fazama utakmice u kojima smo bili bolja momčad. Jednostavno smo brutalno kažnjeni. Dobro smo igrali do rezultata 0:0. Ali, ne želim razgovarati o rezultatu. Jer vidio sam dobar nastup svoje momčadi do 70. minute...'

• +17
Manchester City - Bayern, Liga prvaka, 11.4.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Da, Manchester City je poveo u 26. minuti fantastičnim golom Rodrija, a preostala su dva pala u 70. minuti (Bernardo Silva) te u 76. kad je za konačnih 3:0 zabio Erling Haaland.

'Zaslužili smo zabiti barem jedan gol, a u isto vrijeme smo im poklonili jedan ili dva gola previše. Mislim da je mojim igračima nedostajalo samopouzdanja', ustvrdio je Tuchel te zaključio:

'Da, rezultat je gorak za nas. Ali danas sam se zaljubio u svoju momčad i u način kako je igrala. Znam da je čudno, ali bilo je jako zabavno.'

Sigurno je da će mu biti 'zabavno' iako je tek preuzeo Bayern jer njemački mediji ovaj mu poraz 3:0 u četvrtfinalu Lige prvaka teško mogu oprostiti.