HT Prva liga

[FOTO/VIDEO] Lokomotiva u napetoj utakmici protiv Slaven Belupa u Koprivnici na kraju došla do pobjede; Pivarićev gol dugo pregledavao VAR

24.07.2021 u 21:19

Lokomotiva je s 2:1 pobijedila na gostovanju kod Slaven Belupa u Koprivnici u drugom kolu HT Prve Lige

U susretu 2. kola HT Prve lige Slaven Belupo je u subotu na domaćem terenu poražen od Lokomotive sa 1:2. Za domaćine zabio je Ivan Krstanović (66-pen), a strijelci za Lokose bili su Enis Cokaj (22) i Josip Pivarić (81).

• +17
Slaven Belupo - Lokomotiva, 2. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Početnih 20 minuta susreta prošlo je bez pravih prilika, onda su u 22. minuti poveli gosti. Cipetić je prošao po desnoj strani i ubacio u peterac gdje je se našao albanski veznjak Enis Cokaj, koji glavom trese mrežu.

Izvor: tportal.hr / Autor: Arenasport

Četri minute kasnije domaćini su mogli izjednačiti nakon kornera, ali Božićev udarac glavom, koji je išao pod prečku, odlično je skinuo vratar Santini.

Na početku drugog poluvremena dvije prigode za Lokomotivu, prvo je u 47. minuti udarac Kačavende završio u bloku, a još bolja je bila šansa napadača Lokosa Solde u 53. minuti, koji je sa sedam metara iz okreta opalio pored gola.

I onda domaćini, koji su u prvom kolu u gostima dobili Dinamo (2:0), uspijevaju izjednačiti iz penala, kojeg je skrivio Cipetić. On je iskosa na rubu kaznenog prostora htio ispucati loptu, ali je promašio loptu i nogom zahvatio Monjca, a sudac je pokazao na bijelu točku. Krstanović je realizirao kazneni udarac i u 66. minuti bilo je 1:1.

U 69. minuti nestalo je struje i uslijedio je kraći prekid susreta, a onda bivši hrvatski reprezentativac Josip Pivarić u 81. minuti zabija pobjednički gol za goste. On se najbolje snašao nakon ubačaja iz slobodnog udarca na prvu stativu, a pomogla je i loša reakcija domaće obrane.

U završnim trenucima susreta Krstanović je pokušao glavom, ali bila je to teška pozicija da bi se opasnije ugrozio gol gostiju.

1.8.Hajduk-Šibenik

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.