engleska liga

[FOTO] Arsenal je već u prvih 45 minuta utakmice razbio Tottenham i osigurao pobjedu u velikom gradskom derbiju

26.09.2021 u 20:25

Nogometaši Arsenala slavili su u velikom derbiju Sjevernog Londona. U susretu 6. kola Premier lige na Emiratesu su pobijedili Tottenham 3:1...

Arsenal je kompletnu priču u ovom susretu zaključio već u prvom poluvremenu kada je postigao tri gola. Smith-Rowe i Saka su po jednom bili strijelci i asistenti, dok je još jedan gol zabio Aubameyang za rušenje velikog suparnika.

Sve što je Tottenham učinio do kraja utakmice jest počasni pogodak Južnokorejca Sona u 79. minuti.

Arsenal je ovu premierligašku sezonu otvorio s tri poraza u nizu i bez postignutog gola. No, potom su uslijedile dvije teške i minimalne 1:0 pobjede protiv Norwicha i Burnleyja te ova pobjeda protiv Tottenhama koja je dokaz izlaska Arsenala iz startne krize.

Računajući i pobjedu protiv Wimbledona u Liga kupu igrači Arsenala su u zadnje četiri utakmice ostvarili četiri pobjede i gol-razliku 8:1.

• +7
Arsenal - Tottenham, engleska liga, 26.9.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Tottenham je, pak, izgubio treću prvenstvenu utakmicu u nizu, a i prethodno su primali po tri gola (Crystal Palace i Chelsea po 0:3).

Nogometaši Wolverhamptona svladali su 1:0 Southampton u gostima, u ogledu 6. kola engleske Premier lige.

Upisao je time Wolverhampton tek drugu pobjedu u sezoni koja ga je podigla na 13. mjesto ljestvice. Ove sezone Wolverhampton je postigao samo tri gola. Osim ovoga kod Southamptona jedina dva datiraju s gostovanja kod Norwicha (2:0). Sve preostale četiri utakmice Wolverhampton je izgubio bez da je dao gol.

Ovom prilikom utakmicu je odlučio Meksikanac Raul Jimenez koji je nakon odlične solo akcije u 61. minuti poentirao za 1:0.

Southampton je i dalje bez ligaške pobjede u novoj sezoni (četiri remija i dva poraza), na 16. mjestu ljestvice.