francuska liga

Niko Kovač nastavlja pobjednički niz; njegov Monaco je preokretom slavio na gostovanju kod Clermonta

26.09.2021 u 20:04

U susretu 8. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, na gostovanju je pobijedio Clermont 3:1 upisavši treću pobjedu ove sezone...

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti golom Mohameda Baya, no Monaco je u nastavku susreta okrenuo rezultat s tri gola.

Izjednačio je Wissam Ben Yedder u 26. minuti, Kevin Volland je u 48. doveo momčad iz Kneževine u vodstvo 2:1, a pobjedu Kovačeve momčadi potvrdio je Sofiane Diop u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:1.

U ranije odigranom susretu Bordeaux i Rennes su odigrali 1:1. Poveo je Rennes u 56. minuti golom Labordea, a domaća je momčad do izjednačenja i boda stigla u 88 minuti zahvaljujući golu Mexera.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer nije nastupio za goste zbog ozljede.

Angers je na gostovanju kod Troyesa odigrao 1:1 zadržavši se na visokom četvrtom mjestu.

Domaćin je poveo u 22. minuti preko Baldea, a izjednačio je Mangani u 65. minuti iz jedanaesterca.

U posljednjem nedjeljnom susretu 8. kola francuskog nogometnog prvenstva Lens je na gostovanju pobijedio Marseille 3:2 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

Lens je poveo 2:0, no Marseille se uspio vratiti u susret. Međutim, gosti su zabili i treći gol i potom prednost obranili do kraja.

Gosti su poveli već u devetoj minuti golom Floriana Sotoca iz kaznenog udarca, a na 2:0 je povisio Przemyslav Frankowski u 27. minuti. Marseille se vratio u život do kraja poluvremena s dva gola Dimitrija Payeta (33, 45-11m), no u 71. minuti Wesley Said je doveo Lens u novu prednost.

Do kraja utakmice Marseille je jurio barem remi, ali nije uspio. Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car nije nastupio za domaći sastav.

Na ljestvici vodi PSG s 24 boda, Lens je drugi s 15, a Marseille je pao na treću poziciju s 14 bodova. Zatim slijede Nica, Angers i Lorient s po 13 bodova, a Monaco na osmoj poziciji ima 11 bodova.