španjolska liga

[FOTO] Barcelona je napokon pronašla 'žrtvu' i stigla do prve pobjede u posljednje četiri utakmice

26.09.2021 u 19:12

U susretu 7. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Nou Campu pobijedila Levante 3:0 upisavši prvu pobjedu u posljednja četiri nastupa...

Nakon što je glatko izgubila od Bayerna u Ligi prvaka (0:3), a potom remizirala protiv Granade i Cadiza, Barcelona je napokon pronašla žrtvu, pobijedivši Levante 3:0.

Barca je već nakon 14 minuta vodila 2:0 golovima Nizozemaca Memphisa Depaya (7-11m) i Luuka de Jonga (14), a potom u nastavku susreta promašila sedam, osam sjajnih prilika. U samoj završnici susreta Ansu Fati je potvrdio pobjedu katalonskog sastava.

Gosti su tek u 81. minutu prvi put zapucali u okvir Barcina gola.

• +7
FC Barcelona - FC Levante, španjolska liga, 26.9.2021. Izvor: Profimedia / Autor: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

U ranije odigranom susretu Osasuna je na gostovanju pobijedila Mallorcu 3:2. Gosti su poveli, Mallorca je okrenula rezultat s dva gola, da bi Osasuna s dva nova gola stigla do pobjede.

Za goste su zabili Cote (9), Inigo Perez (58) i Javi Martínez (88), dok su za Mallorcu strijelci bili Dani Rodríguez (11) i Fer Nino (45+4).

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir nije nastupio za Osasunu zbog ozljede.

Nogometaši Real Sociedada skočili su na drugo mjesto Primere nakon što su u susretu sedmog kola pobijedili Elche 1:0.

Gol odluke zabio je Mikel Oyarzabal u 81. minuti.

Rayo Vallecano je pobijedio Cadiz 3:1 skočivši na visoko četvrto mjesto. Za pobjednički sastav zabili su Alvaro Garcia (10), Radamel Falcao (44) i Isi Palazon (88), dok je za Cadiz strijelac bio Varazdat Haroyan (24).

Real Betis je golovima Wiliana Josea (13, 56) 2:0 pobijedio Getafe kojem je to već šesti poraz.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 17 bodova, Real Sociedad je dugi sa 16 bodova, a Sevilla i Atletico Madrid imaju po 14 bodova. Rayo Vallecano je peti s 13 bodova, a bod manje ima Barcelona na šestoj poziciji, kao i Betis koji je sedmi.