wrc reli

Fantastični Finac postao je najmlađi pobjednik u povijesti WRC utrka; tek mu je 20 godina, a pokorio je konkurenciju

18.07.2021 u 16:31

Finski vozač 20-godišnji Kalle Rovanpera (Toyota) u nedjelju je pobijedio na Estonskom reliju, sedmoj utrci ovogodišnjeg Svjetskog reli prvenstva, te je tako postao najmlađi pobjednik u povijesti u elitnom razredu natjecanja u reliju. Nadmašio je svoga sunarodnjaka i sadašnjeg mu šefa ekipe Jari-Mattija Latvalu, koji je 2008., kada je imao 22 godine, upisao prvu pobjedu u karijeri na Švedskom reliju

Kalle Rovanpera, koji je na Croatia Rallyju odustao već na prvom brzincu, došao je do prve pobjede u karijeri tako što je gotovo stalno bio u vodstvu i na kraju je slavio sa 59,9 sekundi prednosti u odnosu na Irca Craiga Breena (Hyundai), dok je treće mjesto osvojio Belgijac Thierry Neuville (Hyundai) s minutom i 12.4 sekundi zaostatka.

Aktualni i sedmerostruki svjetski prvak Francuz Sebastien Ogier je u svojoj Toyoti bio četvrti (+1:24.0), ali i dalje uvjerljivo drži vodeće mjesto u ukupnom poretku sa 148 bodova. Slijedi Velšanin Elfyn Evans sa 111, treći Neuville ima 96, a Kalle Rovanpera je četvrti sa 82 boda.

Sljedeća utrka je u Belgiji (od 13 do 15. kolovoza).