PRVA HNL - 12. KOLO

Dinamo protiv 'mušterije', Hajduku težak zadatak

24.10.2010 u 17:55

Na rasporedu su posljednje dvije utakmice 12. kola Prve HNL. U Maksimiru Dinamo dočekuje Šibenik, dok Hajduk u Vinkovcima igra protiv Cibalije

Ova dva sudara su okršaji naših momčadi koje su nas predstavljale u Europi. Cibalia i Šibenik su ispali, dok Dinamo i Hajduk još žive europski san.

U Maksimiru momčad sa Šubićevca u 18 utakmica nikada nije osvojila ni boda. Što se tiče utakmice u Vinkovcima, tamo su okršaji dva današnja rivala najviše završavali remijem (11 puta), domaćin je slavio četiri puta, a gost u pet navrata.

Dinamo - Šibenik 1:0

90' - kraj utakmice
87' - Kramariću je opet obranio Blažević
82' - Bišćan je još jednom dobro zaprijetio, ali nema gola
77' - Dinamo traži drugi pogodak, ali Kramarić nije namjestio nišan
69' - GOOOOL - Bećiraj je okrenuo čuvara, gurnuo loptu za tomečaka koji je bio precizan
64' - Jurčević je glavom s gol crte riješio pokušaj Tomečaka
60' - Blažević zaustavlja pokušaj Sammira
54' - Alispahićev udarac je otišao preko gola
51' - odličnom reakcijom Blažević je skinuo udarac Vrsaljka sa desetak metara
50' - udarci iz daljine zasad su lak plijen za odličnog šibenskog vratara
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
45' - još jedan udarac Blažević brani, sada je zaustavio Tomečaka
40' - dobar udarac Badelja, a još bolja obrana Blaževića
34' - još jedan udarac Sylvestra koji nije donio rezultatsku prednost
28' - dosta pogrešaka u Dinamovoj igri, a ni iz kornera 'modri' nisu zaprijetili
22' - Bišćan je okušao udarac, ali bilo je to bezopasno
16' - ne događa se ništa zanimljivo, Dinamo je smanjio tempo
12' - Blažević je zaustavio pokušaj Sammira iz prekida
10' - Dinamo pritišće, bit će to igra na jedan gol, onaj šibenski
5' - Sylvestr je pucao sa 16 metara, ali Blažević brani
2' - Badeljev volej je otišao preko gola
1' - počela je utakmica u Maksimiru, ali na tribinama je tek oko 3500 gledatelja iako je ulaz bio besplatan

Cibalia - Hajduk 2:1

90' - kraj utakmice, pobjeda Vinkovčana
85' - Trebotić je bio neprecizan iz slobodnjaka
75' - GOOOOL - Vukušić je siguran
74' - Tomić je srušio Strinića i to je penal
71' - GOOOOL - Bartolović je bio siguran realizator
70' - Vejić je skrivio jedanaesterac
65' - Subašić je novom odličnom reakcijom zaustavio Kresingera
60' - Subašić je odbio Kresingerov udarac, Prgomet je odbijanac smjestio u mrežu, ali je bio u zaleđu
52' - Vitaićev udarac skinuo je Subašić

37' - Jurić je bio usamljen u šesnaestercu Hajduka, ali je Subašić spasio
32' - Ljubičićev pokušaj s 15 metara blokirao je njegov suigrač Vukušić
30' - u ovim trenucima ravnopravna utakmica
21' - Ljubičić je opalio s 25 metara, Matković obranio, a Vukušić odbijanac promašio
19' - Trebotić je gurnuo Vukušića u priliku, ali je Matković skinuo 'zicer'
13' - Vinkovčani su bolje ušli u susret, malo se zaoštrilo na travnjaku
6' - GOOOOL - Cibalia je već u ranoj fazi došla do prednosti. Gol je postigao Prgomet na asistenciju Vitaića
3' - treba spomenuti da su gosti oslabljeni neigranjem Anasa Sharbinija i Ibričića, a nema ni Andrića, Ahamada Sharbinija, Jurice Buljata i Tomasova
1' - odmah je pokušao domaćin iznenaditi Hajduk preko Kresingera, ali obrana 'bilih' je rasčistila opasnost