DERBI NA MAKSIMIRU

Dinamo ima priliku zadati udarac rivalima od kojeg se više neće moći oporaviti

  • Autor: Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 24.02.2019 08:58
  • Objavljeno 24.02.2019 u 08:58
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Ove nedjelje u derbiju 22. kola HT Prve lige (Arena sport 3, 17:30) nogometaši Dinama na Maksimiru dočekuju Osijek, a eventualnom pobjedom otišli bi na ogromnih +16 u odnosu na konkurenciju i gotovo osigurali novi naslov prvaka...

Dinamo trese euforija kao nikad prije u novijoj povijesti, a uoči okršaja u osmini finala Europske lige protiv moćne Benfice čekaju ga obaveze u domaćem prvenstvu.

  • +31
  • +28

Europska liga, uzvratna utakmica, Dinamo Zagreb - Viktoria Plzen

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Ove nedjelje na rasporedu je derbi, dvoboj momčadi koje su bile vodeće u HT Prvoj ligi uoči 22. kola i okršaj dva trenera rodom iz Osijeka, Nenada Bjelice i Zorana Zekića.

Osječani su u prethodnoj sezoni imali mnogo uspjeha protiv 'modrih', no u ovom izdanju domaćeg prvenstva već su dvaput izgubili te su u zadnja tri susreta samo dvaput zabili i time zabilježili poraz od Hajduka te minimalne trijumfe protiv Rudeša i Istre. Dinamo je svjestan da zbog toga ulazi u utakmicu u ulozi izrazitog favorita i to će pokušati materijalizirati.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

'Čeka nas teška utakmica. Maksimalno ćemo se pripremiti i želimo pobjedu,' poručio je protivniku Nenad Bjelica za kojeg se vjeruje da će odmarati neke od junaka dvoboja s Viktorijom, poput Oršića, Olma, Hajrovića i Petkovića. No, klupa Dinama ove sezone uvijek je dobro odrađivala svoje zadatke, a ovaj put u prvi bi plan mogla doći zimska pojačanja, Komnen Andrić i Iyayi Atiemwen.

Uživajte u omiljenom sportskom sadržaju u HD kvaliteti slike na MAXtv-u. Aktivirajte sportski paket ili saznajte više informacija o MAXtv-u.

S druge strane Zekić neće moći računati na Gačića, a upitno je hoće li zaigrati i Boban, Purić te Škorić.

'Imamo opet nekih problema s izostancima tako da će biti dosta izmjena. Nadam se da ću uspjeti pronaći neke unutrašnje rezerve i da ćemo se predstaviti na najbolji mogući način,' izjavio je Zoran Zekić.

Ako Dinamo pobijedi, otići će na +17 ispred Osijeka i +16 ispred Rijeke pa će moći već polako početi planirati novu proslavu naslova prvaka Hrvatske...

Hrvatska 1. liga

Slaven Belupo-Inter Zaprešić0:1
Hajduk-Gorica0:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb21173154
2.Rijeka22118341
3.Osijek21124540
4.Lokomotiva21105635
5.Gorica2295832
6.Hajduk22710531
7.Slaven Belupo22312721
8.Inter Zaprešić22631321
9.Istra 196121441316
10.Rudeš2204184

Sljedeće utakmice

24.2.Istra 1961-Lokomotiva
24.2.Dinamo Zagreb-Osijek
1.3.Rijeka-Istra 1961
2.3.Gorica-Rudeš
2.3.Lokomotiva-Dinamo Zagreb

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!