Logo (1)

ŠAMPIONI SAVRŠENI

Bez novog iznenađenja na Euru; Češka nije uspjela zakomplicirati situaciju u hrvatskoj skupini

Španjolska rukometna reprezentacija stigla je do svoje četvrte pobjede na Euru u isto toliko utakmica, u prvom kolu druge faze po skupinama pala je Češka 31:25(14:9)

Braniteljh naslova nastavio je svoj pobjednički niz. Upisao je nove očekivane bodove te napravio dodatni korak prema jednoj od prve dvije pozicije koje vode u polufinale.

Ipak, Česi koji su ugodno iznenadili prolaskom u ovu fazu natjecanja, pružili su solidan otpor, a u prvom dijelu Španjolci su do osjetnije prednosti stigli tek u zadnjih desetak minuta te su na odmor otišli sa 14:9.

U nastavku su aktualni šampioni rutinski održavali stečenu prednost. Suparnik im se nije približio na manje od tri gola zaostatka, a onda je od 47. do 52. minute uslijedila serija 5-0 za ogromnih 29:19 te je bilo jasno da je sve riješeno. Uslijedilo je malo opuštanje kod Španjolske pa cu Česi izgubili s 'pristojnih' 31:25

Španjolska se nije previše potrošila, njihov izbornik dosta je rotirao, a najefikasniji su bili Fernandez i Dujšebajev sa pet golova. U redovima Češke istaknuli su se Zdrahala sa osam i Kasparek sa šest pogodaka, a Mrkva je imao 13 obrana.