Makedonski premijer
Zaev s Grcima na korak do okončanja spora oko imena Makedonije?

Makedonski premijer Zoran Zaev
Izvor: Reuters / Autor: FRANCOIS LENOIR
"Dva nedavna susreta ministara vanjskih poslova Makedonije i Grčke u Ateni i Skoplju pridonijeli su stvaranju prijateljskih odnosa. To nije rješenje, ali učinjen je veliki korak", rekao je Zaev novinarima u Skoplju.
On je rekao da je uvjeren da će pronaći nova rješenja u prosincu i početkom 2018. na susretima o tom pitanju koji se odvijaju pod okriljem Ujedinjenih naroda.
Između Skoplja i Atene od 1991. traje spor o imenu te bivše jugoslavenske republike koje Grčka odbija priznati jer smatra da je ime Makedonija dio njezine povijesne baštine. Atena blokira proces pristupa Makedonije Europskoj uniji i NATO-u.
Premijer Zaev je ponovio da će svako rješenje koje bude pripremljeno s oporbom biti podastrijeto na referendumu i da će o njemu odlučiti državljani Makedonije.
Grčki ministar vanjskih poslova Nikos Kotzias je zajamčio u Skoplju tijekom prošlotjednog posjeta da će Grčka podržati pristup Makedonije EU i NATO-u čime bude riješeno pitanje imena bivše jugoslavenske republike.


LAPTOPI
12 rata beskamatnoVelika ponuda laptopa za rad, igru ili učenje!
KUPI SADA

ACER laptopi
2 godine jamstvaAcer Aspire 3 ili 7 modeli sa zavidnim performansama!
KUPI SADA

MONITORI
Besplatna dostavaUpotpuni svoj laptop većim ekranom!
KUPI SADA

SMARTPHONEI
Besplatna dostavaPronađi smartphone koji će odgovarati tvojim potrebama.
KUPI SADA

TCL TV
Uštedi 15%LED TV 58" TCL 58P635, Google TV, UHD 4K, DVB-T2/C/S2, HDMI, Wi-Fi, USB.
KUPI SADA

SAMSUNG TV
12 rata beskamatnoQLED, 50", Smart TV, UHD 4K, HDMI, Wi-Fi, USB, Bluetooth.
KUPI SADA