neutvrđeni motiv

Pijan ubio Uzbekistanca u Ozlju: Više puta mu udario glavu

10.03.2026 u 14:20

Bionic
Reading

Policija je utvrdila da je 32-godišnjak pod utjecajem alkohola od 0,78 promila u nedjelju u Ozlju ubio 44-godišnjeg državljanina Uzbekistana tako što ga je više puta udario u glavu nanijevši mu ozljede od kojih je na mjestu umro, izvijestila je u utorak Policijska uprava karlovačka koja još utvrđuje motiv zločina.

Dosadašnjim istraživanjem koje policija vodi u suradnji sa Županijskim državnim odvjetništvom u Karlovcu utvrđeno je da je uhićeni 32-godišnji hrvatski državljanin napao državljanina Uzbekistana u večernjim satima u kući 61-godišnjaka iz neutvrđenih razloga i povoda.

"U cilju utvrđivanja svih okolnosti događaja, kriminalističko istraživanje se nastavlja", kažu u policiji koja je osumnjičenika kazneno prijavila za ubojstvo i predala pritvorskom nadzorniku.

Ometao djelatnike koji su pokušali oživjeti žrtvu

S obzirom da je osumnjičenik prilikom reanimacije Uzbekistanca ometao djelatnike hitne medicinske pomoći te ih vrijeđao i omalovažavao, policija će protiv njega podnijeti i optužni prijedlog zbog prekršaja.

"Isto tako je zbog utvrđenih prekršaja prema osumnjičenom postupano i sukladno odredbama Zakona o osobnoj iskaznici i Zakona o prebivalištu", dodaju u policiji.