OPREZ KOD DINAMA

Jurčić: S 'lokosima' to nije obična utakmica

22.09.2011 u 13:05

U devetom kolu MAXtv prve lige Dinamo je gost na svojem Maksimiru protiv Lokomotive. Utakmica je na rasporedu u petak (20 sati) i može se pratiti u izravnom prijenosu na kanalu Arsenasporta na MAXtv-u

Hrvatski prvak prije novog europskog iskušenja u Lyonu mora apsolvirati ispit u domaćem prvenstvu. Protivnik je Lokomotiva koju svi vide kao drugu momčad 'modrih'.

'Utakmica s Lokomotivom nije obična utakmica. Tamo ima puno naših igrača i puno igrača koji računaju da će igrati u Dinamu jednog dana. Osim toga, proveo sam dva mjeseca tamo i upoznao sam izvanredne dečke željne dobrog nogometa. Ne smijemo zaboraviti niti da Lokomotivu vode moji prijatelji Tot, Jurić i Sopić,' rekao je Jurčić i upozorio:

'Uvijek svi smatraju da su utakmice prijateljskih klubova lagane, ali ja sam imao dvije takve i bile su dosta neugodne. Dok sam bio u Lokomotivi igrali smo protiv Dinama i za Lokose je to pravi izazov, pokazivanje i dokazivanje. Dok Dinamo možda nije dovoljno našpanan u takvim utakmicama, oni se žele pokazati u što boljem svjetlu.'

Jurčić je izdvojio nekoliko pojedinaca iz tabora 'lokosa'.

'Pratimo igrače u Lokomotivi; Antolić koji je već bio tu, Brozović, Pivarić, Komorski, Mlinar, Poljak - dečki kojima treba prva liga da se profiliraju u igrače koji mogu konkurirati za jake klubove. Ne podcjenjujem Lokomotivu, oni igraju najljepši nogomet. Možda to ne daje baš rezultate, ali je odlično za individualan razvoj igrača.'

Na kraju se trener prvaka osvrnuo na stanje u svojoj svlačionici.

'Atmosfera na treningu je odlična i ako tako nastavimo ne moramo se bojati neugodnosti. Stanje s povredama je sve bolje, Bišćan, Alispahić, Ademi, igrači koji su dugo van normalnog procesa treninga, polako se vraćaju, a jedino je mali problem osjetio Puljić koji će izostati nekoliko dana,' završio je Jurčić koji je najavio Kovačića od prve minute.

Ova dva kluba su se u HNL-u susreli četiri puta i očekivano je svaki puta slavio Dinamo. Zanimljivo je da 'lokosi' u tih 360 minuta nisu zabili gola, tri puta je bilo po 1:0, a jednom 2:0.