Bahrein je u subotu objavio da je bio meta iranskog napada dronovima nekoliko sati nakon što je iranski Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC) priopćio da je napao ciljeve povezane sa SAD-om u regij
Bahreinsko ministarstvo vanjskih poslova objavilo je da je napad izveden u subotu u zoru s nekoliko dronova i osudilo ga kao "flagrantno kršenje suvereniteta kraljevine Bahrein", izvijestila je službena bahreinska novinska agencija BNA.
"Kontinuirani napadi iranskog režima u vrijeme kada se regionalni i međunarodni napori kreću prema deeskalaciji, stavljaju isključivu odgovornost za potkopavanje mirovnih napora na Teheran", priopćilo je ministarstvo.
Ministarstvo nije preciziralo metu prijavljenog napada ni potencijalnu štetu.
Bahrein, u kojem se nalazi baza Pete flote američke ratne mornarice, tijekom sukoba na Bliskom istoku više je puta bio izložen napadima koje je Iran pokretao na zaljevske države u kojima se nalaze američki vojni objekti. Američka vojska izjavila je u petak da je izvela napade na ciljeve u Iranu kao odgovor na napad dronom na komercijalni brod u Hormuškom tjesnacu za koji je Washington okrivio Teheran.
Kao odgovor na američke napade, IRGC je izjavio da je njihova mornarica napala američke ciljeve u regiji, izvijestile su iranske novinske agencije Tasnim i IRNA.
Američki predsjednik Donald Trump ranije je optužio Iran za pokretanje najmanje četiri napada dronovima na brodove u važnom tjesnacu, nazvavši to "glupim kršenjem" sporazuma o prekidu vatre između dviju zemalja.
Najnovije razmjene vatre predstavljaju prve međusobne vojne udare otkako su SAD i Iran ranije ovog mjeseca postigli okvirni sporazum usmjeren na okončanje neprijateljstava i ponovno otvaranje Hormuškog tjesnaca.