DERBI 31. KOLA

Dinamo u sedam minuta slomio gostujući otpor

11.05.2013 u 18:50

U subotu su na rasporedu tri utakmice 31. kola MAXtv prve lige. Najviše pozornosti plijen dvoboj u Maksimiru između Dinama i Splita koji možete pratiti u tekstualnom prijenosu tportala od 19 sati

Dinamo je stari/novi prvak. Protiv 'crvenih' 'modri' nisu kompletni, ali cilj je uvijek isti.

'Želimo pobijediti i odigrati sva tri zadnja susreta na razini koju smo dostigli. Split je vrlo opasan, igraju dečki za Europu, ali vjerujem da ćemo i ovaj put mi slaviti,' rekao je trener 'modrih' Krunoslav Jurčić.

Situacija s izostancima još je gora u gostujućoj svlačionici, ali strateg Zoran Vulić ne očajava.

'Desetkovani smo, ali tako je, kako je. Nije ugodno, ali dat ćemo svoj maksimum. Dinamo je favorit, ali se može pobijediti.'

Dinamo - Split 2:0

90' - kraj utakmice
88' - odličan udarac Rukavine, ali još bolja obrana Vukovića
86' - najbolja prilika u drugom dijelu, Baraban je s desna iskosa s desetak metara pucao pored bliže vratnice
81' - Ibanez je bio ispred Vukovića i umjesto da puca pokušao je uposliti Tomečaka, a to je obrana 'crvenih' spriječila
78' - Brozović je umjesto ubačaja iz slobodnjaka pokušao iznenaditi Vukovića, ali nije bilo potrebe za intervencijom splitskog vratara
75' - Dinamo plete mrežu, ali nije opasan
65' - nema opasnih situacija, Dinamo je češće pred golom Splita, ali u nastavku nema pukotina u gostujućoj obrani. što se tiče ofenzice Split izgleda nemoćno
55' - Dinamo kontrolira utakmicu, u posljednji trenutak obrana 'crvenih' izbila je loptu ispred Krstanovića koji je bio u mat poziciji
49' - Vrsaljkov prizemni ubačaj s desne strane, ali samo do splitskog vratara
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
45' - Rebić je izveo slobodnjak, pucao je rpeko živog zida, a kelava je sjajnom reakcijom zaustavio udarac
43' - Ibanezov slobodnjak, Radeljić je izbio loptu gotovo sa same crte
37' - GOOOOL - 2:0 - Husejinovićeva bomba s 20 metara bio je neobranjiv
32' - Split je u sljedećm napadu mogao izjednačiti, Hrgović je prošao po lijevom boku, odlično ubacio, a Baraban je s pet metara loptu slabo zakvačio te je ona otišla daleko od gola, da je bio stotinku brži bio bi to pogodak
31' - G0000L - 1:0 - korner je izveo Pamić, a Rukavina zakucao loptu glavom
24' - Pamićev ubačaj završio je ravno u rukama Vukovića, Dinamo je pritisnuo, ali prave prilike još nema
23' - akciju Rukavine i Krstanovićeva loše je završio Pamić koji iz blizine nije pogodio loptu
22' - Ibanezova volejčina iz daljine, ali neprecizno, ni blizu gola
20' - lijepa Dinamova akcija nakon kornera, Brozović sa 16 metara preko gola
15' - oštar ubačaj Pivarića s lijeve strane na peterac gostiju, Krstanović je propustio, ali nije bilo Dinamovih igrača da zakucaju loptu u mrežu
12' - nema posla ni opasnosti po golmane, tempo je dobar, ali ofenzivci nisu zasad raspoloženi
5' - Paracki je opalio sa 16 metara, ali lopta je lagano došla u Kelavine ruke
3' - ubačaj Rukavine s desne strame, a Krstanović nije mogao glavom do lopte
1' - počela je utakmica
- igrači obje momčadi su na teren izašli s transparentom 'Joja zauvijek u našim srcima' u sjećanje na preminulog Ivana Turinu. Njegova majka primila je uokviren dres s brojem '1' kao i otac Turinine supruge. Nakon toga je održana minuta šutnje.

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Jedvaj, Addy, Pivarić, Brozović, Ibanez, Husejinović, Pamić, Rukavina, Krstanović
Split: Vuković, Vidić, Glumac, Radeljić, Hrgović, Paracki, Pehar, Belle, Vojnović, Rebić, Baraban

Zadar - Slaven Belupo 1:1

Osijek - Inter 0:2