dinamo u polufinalu kupa

Zoran Mamić otkrio što je 'nabrijalo' njegove igrače uoči utakmice s 'farmaceutima': Ta je izjava posebno 'pogodila' kapetana Ademija...

03.03.2021 u 20:26

Nogometaši Dinama na Maksimiru su u četvrtfinalu Kupa pobijedili Slaven Belupo 2:0. Golove su zabili Petković iz penala i Ademi. U nedjelju su 'modri' u 23. kolu HT Prve lige pobijedili 'farmaceute' 3:0, no 'slomili'su ih tek u drugom poluvremenu. I sada se u Kupu, samo tri dana kasnije, ponovio isti scenarij

Nakon prvih 45 minuta igre trener Dinama Zoran Mamić nije mogao biti zadovoljan. Slaven Belupo držao je 'čvrstih' 0:0, a današnja utakmica četvrtfinala Kupa kao da preslikana od prije tri dana u prvenstvu. Dinamo se u prvom poluvremenu mučio, 'farmaceuti' su se organizirano branili...

I sada su izmjene donijele pobjedu Dinamu. U nedjelju su to bili Gvardiol, Tolić i Gavranović, danas Petković i Ivanušec koji su svojim ulaskom oživjeli igru 'modrih'. Petković je u 70. minuti načeo 'farmaceute' iz penala, a presudio im je kapetan Arijan Ademi osam minuta kasnije.

'Čestitke momčadi, mislim da smo zasluženo pobijedili i plasirali se u polufinale. Vidjeli smo dobar Slaven Belupo, koncentriran, kompaktan, agresivan i motiviran...', pričao je trener Dinama Zoran Mamić nakon utakmice te otkrio:

'Ako bih mogao malo zezati trenera Slaven Belupa Tomislava Stipića, onda bih ovo trebao reći. On nas je motivirao svojim izjavama, koje su najveću motivaciju izazvale kod Ademija. Rekao je hrabro i sportski da će doći na Maksimir pobijediti, ali to nas je samo dodatno motiviralo!'

Mamić je ponovno pogodio s izmjenama u nastavku utakmice...

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +20
NK Dinamo - NK Slaven Belupo, 3.3.2021., četvrtfinale Kupa Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic /CROPIX

'Željeli smo pojačati ritam, dignuti intenzitet, a u obje utakmice protiv Slaven Belupa su izmjene donijele dodatnu kvalitetu. To ne znači da ostali nisu bili dobri, ali ovi su donijeli dimenziju više i na kraju pobijedili', kaže Mamić koji je najavio i derbi s Rijekom (nedjelja, 7. ožujka):

'Koncentriramo se na nedjelju i prvenstvo i želimo nastaviti ovakvim ritmom pobjeđivanja.'

Trener 'farmaceuta' Tomislav Stipić u svom je stilu komentirao utakmicu.

'Kad bi na školskom igralištu izgubio utakmicu na male golove bio bih nesretan, a tako sam i danas. Nećete vidjeti sretnog trenera jer smo izgubili', kazao je Stipić i nastavio:

'Zadovoljan sam ekipom, bila je ovo utakmica visokog intenziteta. Iako smo prije tri dana igrali ovdje bilo je hrabre igre s obje strane, svi su opravdali plasman u četvrtfinale Kupa. Došli smo dati najbolje što možemo i mislim da smo to učinili.'