EUROPSKA LIGA

Zenit bez teškoća pobijedio Hajduk

21.10.2010 u 18:40

Pred Hajdukom je najteže gostovanje u Europskoj ligi i to ono u St. Peterburgu protiv Zenita. Ruska momčad jedan je od favorita ne samo skupine već i cijelog natjecanja, tako da je sasvim jasno da je pred 'bilima' težak izazov

Zenit - Hajduk2:0
Strijelac: 1:0 Bukharov (25'), 2:0 Danny (68')

Završila je utakmica!
90+3' probudili su se igrači Hajduka, krasno je pucao Vukušić glavom, ali Ževnov spašava svoj gol
90+2' Ljubičić lijepo puca, ali nedovoljno da savlada domaćeg golmana
87' promjena u Hajduku, izlazi Brkljača, a ulazi Trebotić
82' Bukharov je pogodio vratnicu, pa su se onda poigravali pred praznim golom i na kraju je propala nevjerojatna prigoda za domaćine
80' gužva u šesnaestercu Hajduka, iz blizine je pucao Kanunjikov, ali Subašić briljantno brani
79' splasnuo je tempo igre mada i dalje Zenit dominira
70' teško da Hajduk može išta napraviti da preokrene rezultat, ali bilo bi dobro da se igrači trenera Poklepovića ne raspadnu u igri
68' Luković je centrirao, a Danny se našao sam na pet metara i lakoćom glavom postiže gol
68' GOOL ZA ZENIT

66' Hajduk se malo probudio, ubačena lopta u šesnaesterac Zenita, no obrana domaćina je uspjela raščistiti
64' prva promjena kod Zenita. Izlazi Fayzulin, a ulazi Zyrianov
62' nova velika gužva u Hajdukovom petercu, ali Subašić uspjeva obraniti. Praktički gol visi u zraku
60' Hajduk u dosadašnjem dijelu utakmice nije pokazao skoro pa ništa. Ibričić je potpuno odsječen, dok Vukušić ne može sam protiv Zenitove obrane
56' munjevita akcija Zenita, probio se Danny, ali se spetljao i lopta je otišla u korner
53' nastavlja se dominacija Zenita. Nakon kornera najviši u skoku bio je Križanac, ali glavom puca neprecizno
50' kakva prilika Bukharova, našao se sam pred Subašićem, ali gađa preko gola
49' Vukušić iz gužve puca, ali neopasno
46' započeo je nastavak utakmice
45' kraj prvog poluvremena
45' opasno je pred vratima Hajduka, ali Subašić čita i boksa loptu
44' opet je zaplivala Hajdukova obrana i još jednom se Bukharov našao u izglednoj prigodi, no i ovog puta je loše primio loptu pa je Subašić uspio obraniti
41' nova krasna akcija Zenita. Lazović je probio Hajdukovu obranu, ubacio prema Bukharovu koji na sreću Hajduka loše prima loptu i velika prilika odlazi u nepovrat
37' domaćini su potpuno zagospodarili terenom, praktički se stalno igra u polovici Hajduka
36' Anjukov ulazi u pet metara i ubacuje, ali Subašić brani
33' vrlo lijepa akcija Hajduka koju je završio Vukušić, ali bez prevelike opasnosti
27' nastavlja se dominacija domaćina. Sada je zaprijetio Danny, ali Subašić je na mjestu
25'Denisov je fantastično ubacio u kazneni prostor Hajduka gdje se sam ko duh našao Bukharov koji glavom dovodi Zenit u vodstvo
25' GOOLL ZA ZENIT
23' nova opasnost pred golom Hajduka, ubačena lopta u petarac bijelih, u padu je glavom pucao Fayzulin, ali neprecizno
21' Lazović ubacuje, ali Buljat uspjeva loptu izbaciti u korner, inače je moglo biti jako neugodno
19' Strinić je odapeo sa nekih 25 metara, ali neprecizno
18' Zenit sve jače stišće, ali njihovi napadi su zasad bez konkretnije završnice
15' domaćini su se opredijelili na napade s visokim loptama, ali zasad to obrana Hajduka lakoćom riješava
13' bez obzira što domaćini diktiraju tempo igre, zasad nije bilo izgledniih prilika s obje strane
10' posljednjih nekoliko minuta Zenit je stisnuo i preselio igru u Hajdukovu polovicu
7' stisnuli su domaćini. Zaprijetio je Denisov, ali nije njegov šut otišao u okvir gola
6' prolaze uvodne minute utakmice u St. Peterburgu i zasad se Hajduk vrlo dobro drži
3' vrlo lijepa akcija Zenita, Danny se našao u prodoru, ali Subašić na vrijeme istrčava i ulazi u njegov šut
1' odmah su bijeli pokazali zube. Pucao je Vukušić, no neprecizno
1' krenula je utakmica