LIGA PRVAKA - 5. KOLO

'Zagrebaši' prijetili ali i izgubili od Flensburga

21.11.2010 u 18:25

Rukometaši CO Zagreba upisali su prvi poraz u dosadašnjem dijelu Lige prvaka. 'Zagrebaši' su pali u Njemačkoj kod Flensburga (32:29)

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba u 5. kolu Lige prvaka, a od čega su čak četiri bila gostovanja, upisali su prvi poraz. Bolji od Kljajićevih igrača bili su igrači Flensburga sa 32:29 (19:15).

Osim početnog vodstva, 'zagrebaši' su cijelo prvo poluvrijeme bili u zaostatku za njemačkom momčadi, a jedini raspoloženi kod zagreba bili su Manuel Štrlek i Zlatko Horvat. Tek tu i tamo priključili bi im se Ivano Balić i Tonći Valčić, dok vratarske pomoći, u kombinaciji Šego - Škof gotovo da i nije bilo.

No, u drugom dijelu, od zaostatka minus sedam (24:17), Zagreb je u samo pet minuta stigao do minus dva (23:25; 25:27), ali nažalost nakon tog bljeska, igrači hrvatskog prvaka opet su stali. Na kraju mogu biti zadovoljni što su poraženi sa samo tri gola razlike, jer sljedećeg tjedna, kada se igra uzvrat s Nijemcima u Zagrebu, taj minus mogu nadoknaditi.

'Izgubili smo utakmicu u prvom poluvremenu jer je teško loviti kad gubiš s nekoliko golova razlike. Žao mi je što ih ipak nismo stigli do kraja kad smo došli tako blizu. Prava su momčad, borbeni, imaju odlične golmane, među deset najboljih su u Europi', rekao je najefikasniji igrač Zagreba.

'Prespavali smo prvo poluvrijeme, nismo igrali kako smo se dogovorili. Katastrofalni smo bili u obrani. Da smo prvo poluvrijeme igrali kao drugo, pobijedili bi. Razlika čak i nije loša, prevelika jer u zagrebu ih možemo pobijediti s više od tri razlike te biti drugi u skupini', zaključio je trener Neno Kljaić.

Najefikasniji igrači u redovima Zagreba bila su krila Zlatko Horvat sa devet, te Manuel Štrlek sa šest postignutih golova, dok je Toniči Valčić dodao pet golova.

Flensburg je ovom pobjedom potvrdio drugu poziciju na ljestvici sa osam bodova, jednim bodom manje od lidera Ciudad Reala, dok je Zagreb i dalje treći sa šest bodova.