HT PRVA LIGA - 26. kolo

[VIDEO/FOTO] Rijeka uvjerljivom pobjedom nad Slaven Belupom ostala u utrci za naslov, Dinamo i Osijek bježe joj samo jedan bod

05.03.2022 u 19:01

Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo 3:0. Iako rezultatski izgleda sigurno, Tomićeva momčad dugo je lomila otpor gostiju i tek u drugom dijelu ga je i slomila

Riječani su opasno živjeli u prvom poluvremenu u kojem su Koprivničani bili bolja momčad i samo zahvaljujući domaćem vrataru Nediljku Labroviću nisu uspjeli doći do vodstva. Već u prvoj minuti je riječki vratar dobio dvoboj protiv Bogojevića, a potom je u šestoj minuti obranio udaraca Solde glavom.

U devetoj minuti probao je Zapata, ali i to je Labrović obranio, baš kao što je to učinio i kad je u 44. minuti s ruba kaznenog prostora pucao Mihail Caimacov.

Preokret u drugom poluvremenu donio je ulazak Adama Gnezde Čerina u 54. minuti. Već u prvoj akciji, slovenski veznjak je bio taj koji je dao odličnu loptu Domagoju Pavičiću na lijevu stranu kaznenog prostora. Ovaj se sjurio prema vratima, a onda vratio u sredinu, gdje Haris Vučkić nije imao problema pogoditi nebranjenu mrežu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +7
Rijeka - Slaven Belupo 3:0 (26. kolo HT Prve lige) Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

U 70. minuti Gnezda Čerin je dobio loptu od Murića nakon kratkog dodavanja iz kuta. Slovenac je poslao loptu na visinu točke za kazneni udarac, gdje je na nju natrčao Josip Drmić i lakoćom svladao Ivana Suška.

Na kraju se Gnezda Čerin i sam upisao u strijelce u 78. minuti. Na ubačaj iz kuta s lijeve strane najviši u skoku bio je Krešić koji dobro puca glavom, ali Sušak brani. No, lopta se odbija na 10-ak metara ravno na nogu slovenskog veznjaka koji je iz prve šalje u mrežu.

Utakmicu na stadionu HNK Rijeka na Rujevici sudio je Splićanin Duje Strukan.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel