PUNE MREŽE

[VIDEO/FOTO] Odigrana najluđa utakmica dosadašnjeg dijela sezone HT Prve lige; na regionalnom derbiju Istre 1961 i Rijeke palo čak devet golova

U susretu 11. kola HT Prve lige Rijeka je na stadionu Aldo Drosina u 'ludoj utakmici' pobijedila Istru 1961 sa čak 6:3 upisavši 14. pobjedu u posljednjih 16 međusobnih ligaških susreta

Bila je to najefikasnija utakmica ova dva kluba u povijeti HNL-a, te najefikasnija utakmica ove sezone. Do sada su Rijeka i Istra odigrali jednu utakmicu sa sedam golova, bila je to pobjeda Rijeke (7:0) u svibnju 2019. i tri puta su odigrali sa po šest golova, 4:2 za Rijeku u srpnju prošle godie, te dva puta 3:3.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Domaćin je sjajno ušao u susret i već u 18. minuti Puljani su poveli. Blagojević je ubacio loptu na drugu stativu, Beljo je odlično spustio glavom, a Joao Silva iz okreta zabio svoj prvi gol za Istru.

Istra 1961 - Rijeka 1:0 (Joao Silva, 18) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Međutim, Rijeka je munjevito uzvratila i do kraja poluvremena je zabila četiri gola. Izjednačio je Anton Krešić u 23. minuti.

Istra 1961 - Rijeka 1:1 (Anton Krešić, 24) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U 32. je Domagoj Pavičič zabio za 2:1.

Istra 1961 - Rijeka 1:2 (Domagoj Pavičić, 32) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Isti je igrač sedam minuta kasnije povisio na 3:1.

Do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Haris Vučkić u 41. minuti.

Istra 1961 - Rijeka 1:4 (Haris Vučkić, 41) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Golijada Rijeke se nastavila i u nastavku. U 52. minuti Murić je sjajnom loptom uposlio Ampema koji je s vrha peterca pogodio za 5:1.

Istra 1961 - Rijeka 1:5 (Prince Ampem, 52) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Tračak nade domaćina u moguće čudo donijeli su Mahmoud u 60.

Istra 1961 - Rijeka 2:5 (Abdallahi Mahmoud, 60) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

te Lisica u 77. minuti smanjivši na 3:5.

Istra 1961 - Rijeka 3:5 (Mateo Lisica, 77) Izvor: Wikimedia Commons / Autor: arenasport/tportal

No sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bušnja u 85. minuti pogodivši za 6:3.

Istra 1961 - Rijeka 3:6 (Denis Bušnja, 85) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U nedjelju su na rasporedu dvije utakmice, snage će odmjeriti Dinamo i Hrvatski Dragovoljac, te u derbiju kola Osijek - Hajduk.

U petak je Gorica u prvom susretu 11. kola slavila na Šubićevcu protiv Šibenika sa 2:1.

• +7
Istra 1961 - Rijeka, 11. kolo HT Prva liga, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Sasa Miljevic/PIXSELL

Na ljestvici vodi Rijeka sa 23 boda, Osijek ima 20 bodova, dok Dinamo i Hajduk imaju po 19 bodova. Rijeka i Osijek imaju po utakmicu manje, Dinamo tri, a Hajduk dvije manje.

Posljednja dva mjesta drže Slaven Belupo sa šest i Dragovoljac s pet bodova.