nemamo pravo na kiks

[VIDEO/FOTO] Nakon poraza od Francuske oglasio se naš najiskusniji reprezentativac: I dalje sam optimist, ali...

13.03.2021 u 08:58

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre porazom od Francuske 30:26, pa će vizu za Tokio tražiti u susretima protiv Portugala i Tunisa. Danas od 18.30 sati 'kauboji' igraju s neugodnim Portugalcima

’Prvo poluvrijeme je izgledalo savršeno, pokretljivo u obrani. Nisu mogli naći rupu. Naravno, teško je tako igrati 60 minuta. Probao je izbornik s rotacijama, moramo biti svježi i nije lako. Falio je završetak, jer tih petnaestak minuta pred kraj kako smo pali. Očekivao sam pad, ali i da ćemo se dići', rekao je jedan od naših najiskusnijih reprezentativaca Zlatko Horvat nakon poraza od Francuske i nastavio:

'Falila su nam ta dva, tri gola da se vratimo u ritam. Nismo uspjeli, ali moramo sve te dobre stvari memorirati, ispraviti što nije bilo dobro i sutra krenuti dobro. I nastaviti do zadnjeg sudačkog zvižduka.'

Kako objasniti katastrofu u posljednjih 10 minuta utakmice s Francuzima? Zabili smo samo tri gola, a primili čak 10...

'Bilo je dosta isključenja pa ti to malo uzme ritam. Bilo je laganih golova pa se nismo uspjeli izvući. Francuska je to. Malo je falilo da promijenimo ritam, da vratimo utakmicu na naš mlin. Nije nam pošlo za rukom, ali optimističan sam za ovaj turnir. Vjerujem da ćemo pobijediti Portugal pa, uz pobjedu protiv Tunisa, kvalificirati se. Nije to lako, Portugal je odlična momčad, jako su se digli u zadnjih par godina i to su pokazali na svim ovim turnirima. Morat ćemo biti jako koncentrirani', analizirao je Horvat.

Zlatko Horvat, hrvatska rukometna reprezentacija, izjave, 12.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS

Poraz je boli, no činjenica je kako su 'kauboji' izgledali na terenu puno bolje nego što je to bio slučaj na utakmicama koje su igrali na SP-u u Egiptu.

'Kad nešto loše napraviš, želiš dokazati svima, sebi i navijačima, da nismo zaboravili igrati. Što se tad dogodilo nema veze, bilo je lijepo vidjeti prvo poluvrijeme, pa i u drugom je bilo dosta dobroga, samo je falio onaj završni 'touch'',zaključio je Zlatko Horvat.

• +11
Hrvatska - Francuska, rukomet, kvalifikacije za Olimpijske igre, 12.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Jozo Cabraja / kolektiff

'Malo je zafalilo snage. Igrali smo duboku pokretljivu obranu u kojoj se ekstremno troši. Stvarno smo od početka nabili tempo i diktirali ga. Promašili smo par zicera, imali nekoliko nesretnih odluka na našu stranu i malo nam je zafaillo i sreće da privedemo utakmicu onako kako smo htjeli', rekao je Krešimir Kozina, jedan od naših najboljih igrača koji je Francuzima zabio tri gola.

Krešimir Kozina, hrvatska rukometna reprezentacija, izjave, 12.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS

'Imao sam odličan osjećaj prije utakmice, još bolji na poluvremenu. Osjećali smo se moćno, da smo sve pročitali, i onda ovo. Eto, to je sport', kazao je Kozina i najavio današnju utakmicu s Portugalcima:

'Znamo što nas čeka. Jednako kvalitetna reprezentacija kao Francuska, ali uvijek si dobar onoliko koliko si bio dobar na zadnjoj utakmici. Nadam se da ćemo se poslije utakmice s Portugalom nazvati pobjednici...'