sutra je nova utakmica

[VIDEO/FOTO] Izbornik hrvatskih rukometaša Hrvoje Horvat otkrio je razloge još jednog poraza od Francuza: Nismo uspjeli naći recept...

12.03.2021 u 23:23

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacijski turnir za plasman na Olimpijske igre u Tokiju porazom od Francuske 30:26. Novi izbornik 'kauboja' Hrvoje Horvat tako je odmah na svom debiju osjetio gorčinu poraza. 'Francuski kompleks' kod naših rukometaša nastavlja se

Punih 45 minuta utakmice Hrvatska je bila bolja, sjajno se držala protiv Francuza. Imali su 'kauboji' i pet golova razlike, a onda jednostavno - stali... Jasno je da su Francuzi to iskoristili i u završnici bez previše problema osigurali pobjedu 30:26.

'Vidjeli ste i sami, rezultat i poluvrijeme govore da smo u dobrom dijelu igrali dobru obranu i Francuzi su imali problema. U drugom su Francuzi zabili lakše golove, imali smo više problema i isključenja s njihovom nižom postavom i primili smo četiri-pet golova više za ovako nerealan poraz', kazao je za RTL novi hrvatski izbornik Hrvoje Horvat i nastavio:

'Sigurno da brine naša loša reakcija u obrani u drugom poluvremenu, moramo to dobro analizirati. Nemamo mnogo vremena, treba se resetirati i napraviti pripremu za Portugal.'

• +11
Hrvatska - Francuska, rukomet, kvalifikacije za Olimpijske igre, 12.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Jozo Cabraja / kolektiff

Prvih 30 minuta igre djelovali smo sjajno, ali...

'Prvo poluvrijeme sigurno veseli, ali trebali smo ga produžiti i u drugome, ne samo do 40. minute. Očekujem da ćemo biti na tragu toga svih 60 minuta, pobijediti i uzeti bodove koje bi nas usmjerili ka Tokiju', kazao je Horvat koji je upisao poraz u svojem debiju na klupi 'kauboja':

Hrvoje Horvat, hrvatska rukometna reprezentacija, izbornik, izjave nakon Francuske, 12.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS

'Ovo i je debi, ali je važnost utakmice napravila da se maksimalno koncentriram, nije se razlikovala previše od ostalih utakmica. Meni je užitak voditi ove dečke i nadam se da ćemo doći do pobjede', zaključio je Hrvoje Horvat.