riječ trenera

[VIDEO/FOTO] Dinamov trener Zoran Mamić nakon derbija ogorčen na suce: Ovo je sramota, pljuska cijeloj sudačkoj organizaciji

27.01.2021 u 20:15

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hajduk 3:1 i pobjegao Osijeku na tri boda prednosti.

Sjajnu predstavu prikazali su Dinamo i Hajduk u odgođenom susretu 13. kola Prve HNL.

Hajduk je poveo, no Dinamo je u nastavku okrenuo rezultat. Dva gola za Dinamo zabio je Mislav Oršić (16, 18), a strijelac je bio i Lovro Majer (83), dok je pogodak za Hajduk zabio Mario Vušković (6). Dodajmo kako su gosti dva puta pogađali okvir Dinamova gola.

Bio je to drugi susret Paola Tramezzanija na klupi Hajduka i prvi poraz, nakon što je u debiju slavio na Šubićevcu protiv Šibenika.

Dinamo je stigao do pobjede, ali dogodilo mu se opet da prvi primi gol. Evo komentara Zorana Mamića, trenera 'modrih'.

'Kao prvo čestitao bi svojim igračima. Da, dogodilo nam se da smo i drugi put loše ušli u utakmicu, jer protiv Rijeke smo dominirali 60 minuta, pa izgubili. Primili smo rani pogodak, ali brzo smo izjednačili, zabili dva prekrasna gola. Imali smo i kontrolu, iako, kao što sam rekao u najavi, Hajduk po imenima ima momčad odmah iz nas. Danas kako su se prezentirali, spadaju u vrh hrvatskog nogometa. I čestitam im na tome', rekao je Zoran Mamić te nastavio.

'Imali smo problema uoči utakmice, nekoliko igrača s crijevnom virozom. Potom nam se ozlijedio i Moharrami, možda čak i na duže vrijeme, ali nismo htjeli tražiti alibije. Mi danas nismo trkački bili dobri, pogotovo u veznom redu. Majer je bio dva tjedna van treninga, Ademi je bio s virozom, Theophile je bio s virozom'.

• +31
Dinamo - Hajduk (13. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

No, onda je stigao vrhunac.

'Ogorčen sam na suce. Napravila se hajka na Dinamo zbog jednog auta. Sudac Zebec u Velikoj Gorici dosudio je aut, kojeg možda i nije bilo, takvih situacija ima na svakoj utakmici pet. I on sigurno nije znao da ćemo mi iz toga auta dobiti penal. No, digla se cijela hajka. Ovo što su danas radili sudac i VAR soba to je sramota, i prati nas cijelu sezonu. Možemo analizirati koliko je odluka u korist Dinama, a koliko kontra nas. Dva penala u prvom poluvremenu, zbog prekršaja nad Majerom i Gavranovićem. Ne znam u kojoj se državi to ne svira. Jako sam bio iznerviran na mog poznanika, prijatelja, ne družimo se na dnevnoj bazi, koji je bio u VAR- sobi (op.a. Ivan Bebek). Ovo je pljuska sudačkoj organizaciji'.

Hajdukov trener Paolo Tramezzani ovako je vidio utakmicu.

'Odigrali smo dobru utakmicu i neovisno o rezultatu napravili smo veliki korak prema naprijed. Pokazali smo da možemo ravnopravno parirati jakom Dinamu, imali smo krasne prilike, ali smo zabili samo jedan pogodak. Domaćin je iskoristio svoje šanse, postigao je dva fenomenalna gola i uspio je preokrenuti naše vodstvo i sačuvati pobjedu. Taktički smo dobro pripremili utakmicu, došli smo otvoreno parirati Dinamu i vjerujem da su i gledatelji pokraj malih ekrana bili zadovoljni derbijem'.

Istra 1961-Rijeka1:2
Dinamo Zagreb-Hajduk3:1