ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Dinamu pobjeda u najvećem hrvatskom derbiju; Oršić s dva fenomenalna gola presudio Hajduku, ali i 'bili' imaju za čime žaliti

tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Dinamo je u odgođenoj utakmici 13. kola HT Prve lige, na svom stadionu pobijedio Hajduk 3:1. U derbiju koji je posve opravdao očekivanja i koji je pružio mnogo sjajnih poteza

Hajduk je poveo, no Dinamo je u nastavku okrenuo rezultat. Dva gola za Dinamo zabio je Mislav Oršić (16, 18), a strijelac je bio i Lovro Majer (83), dok je pogodak za Hajduk zabio Mario Vušković (6). Dodajmo kako su gosti dva puta pogađali okvir Dinamova gola.

Bio je to drugi susret Paola Tramezzanija na klupi Hajduka i prvi poraz, nakon što je u debiju slavio na Šubićevcu protiv Šibenika.

Hajduk je sjajno ušao u susret, u petoj minuti Mijo Caktaš je pogodio okvir gola, a samo minutu kasnije Mario Vušković je doveo goste u vodstvo. Atanasov je ubacio iz kornera, a Vušković zabio glavom za 1:0.

U osmoj minuti vidjeli smo prvo uzbuđenje pred vratima Splićana. Dinamo je tražio kazneni udarac nakon duela Majera i Simića. Sudac Zebec je pregledao snimku, ali nije pokazao na bijelu točku. Dvije minute kasnije Bruno Petković je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Lovru Kalinića, no asistent Gavranović je bio u zaleđu, pa je Zebec poništio gol.

Dinamo je uspio izjednačiti u 16. minuti fantastičnim pogotkom Mislava Oršića koji je sa 18 metara pogodio suprotne rašlje. Kalinić je bio nemoćan, samo je pogledom ispratio loptu. Samo dvije minute kasnije Oršić je još jednom sjajno pogodio. S centra je pobjegao u kontru, ušao u kazneni prostor, prodao lažnjak Simiću i zatim sa 14 metra pogodio desne rašlje za veliki preokret.

Bilo je to fantastičnih 20 minuta tijekom kojih smo vidjeli tri gola, pri čemu dvije Oršićeva majstorije i još nekoliko prilika na obje strane. Nastavak je ponudio nešto mirniji nogomet i do konca poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Hajduk je već u uvodnim minutama nastavka imao sjajnu priliku za izjednačenje. Atanasov je ubacio iz slobodnog udarca, a Umut Nayir je iz blizine pogodio prečku. U 51. minuti sjajnu priliku za 2:2 je imao i Jakoliš, no pucao je pored gola.

Još jednu veliku priliku gosti su imali u 60. minuti, ali je Nayir ponovo bio neprecizan. Dinamo u drugom dijelu nije ozbiljnije zaprijetio suparničkim vratima sve do 83. minute kada je Majer lijepo škaricama pogodio za 3:1.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

  • +31
  • +28

Dinamo - Hajduk (13. kolo HT Prve lige)

Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Hrvatska 1. liga

Istra 1961-Rijeka1:2
Dinamo Zagreb-Hajduk3:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb17123239
2.Osijek17113336
3.Gorica1693430
4.Rijeka1482426
5.Hajduk1662820
6.Slaven Belupo1645717
7.Šibenik16511016
8.Varaždin17431015
9.Istra 19611534813
10.Lokomotiva1626812

Sljedeće utakmice

29.1.Slaven Belupo-Varaždin
30.1.Osijek-Istra 1961
30.1.Dinamo Zagreb-Šibenik
30.1.Hajduk-Lokomotiva
31.1.Rijeka-Gorica

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!