'petarda' na rujevici

[VIDEO] Dinamo 'demolirao' Rijeku; četiri gola 'modri' su zabili u razmaku od 12 minuta uz hat-trick Mislava Oršića

10.11.2019 u 19:38

Nogometaši Dinama proletjeli su Rujevicom i iza sebe ostavili pustoš i ruševine. U derbiju 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Nenada Bjelice pobijedili su Rijeku pred njezinim navijačima čak 5:0, a tri je gola zabio nezadrživi Mislav Oršić

Dinamo je na Rujevici nanio Rijeci najteži domaći poraz ikada u međusobnim dvobojima, a prvak je slavio zahvaljujući sjajnom početku utakmice u kojem su u razmaku od samo 12 minuta zabili četiri gola.

Bilo je to klasično demoliranje na terenu. Doslovno, jer Dinamo je dominirao od prve do posljednje minute utkamice. Rijeka je praktički bila bez konkretne prilike sve do pred sam kraj utakmice.

Dinamo je u prvih 26 minuta utakmice zabio četiri gola i još dvaput zatresao okvir gola.

• +13
Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

U 10. minuti Moro je s 30-tak metara zatresao gredu, a 14. minuti Dinamo je poveo. Petković je osvojio loptu, dodao do Luke Ivanušeca koji se prošetao kroz obranu Rijeke i 'probio' golmana Prskala.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 16. minuti Petković je pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije, u 18. minuti, Mislav Oršić na dodavanje Kadziora povećava na 2:0.

'Atomski početak' Dinama u prvih 20 minuta zaokružio je Petar Stojanović golom za 3:0 nakon precizne i atraktivne akcije 'modrih'.

Ni tu nije bio kraj, u 26. minuti Petković proigrava Oršića, koji izlazi sam ispred Prskala i Dinamo vodi 4:0.

U drugom dijelu Rijeka je željela zabiti makar počasni gol i to im je skoro uspjelo u 65. minuti kada je Lončar prebacio Livakovića, a s gol-crte Leovac spašava pogodak.

U 70. minuti Zagrepčani dolaze i do petog gola, a Oršić do 'hat-tricka' kada je iz blizine u gol domaćina pospremio ubačaj Stojanovića.

Dinamo vodi s 34 boda ispred Hajduka (30), dok je Rijeka ostala peta s 22 boda.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Zebec.

Strijelci: 0:1 Ivanušec (14), 0:2 Oršić (13), 0:3 Stojanović (20), 0:4 Oršić (26), 0:5 0ršić (70)

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: GNKDINAMO.HR

Hajduk-Osijek3:2
Rijeka-Dinamo Zagreb0:5