kukoč ih je gledao

Veterani predvodili 'žute' do uvjerljive pobjede; košarkaši Splita u majstorici su razbili goste iz Sarajeva i osigurali ostanak u ABA ligi

20.05.2021 u 20:54

Košarkaši Splita ostali su u ABA ligi nakon što su u odlučujućoj, trećoj utakmici kvalifikacija u svojoj dvorani na Gripama pobijedili SPARS iz Sarajeva 90:60 (47:26)...

Split je izgubio prvu utakmicu kod kuće od SPARS-a, ali je onda u Sarajevu i ponovno u Splitu uvjerljivo slavio i s 2-1 osigurao ostanak.

Gosti iz Sarajeva u igri su bili tijekom prve dionice susreta, ali početkom druge četvrtine 'žuti' rade seriju 12:0 te stižu do prednosti 35:18. Gostujuću momčad pod košem je u tim trenucima ‘uneredio’ veteran Mateo Kedžo. Do poluvremena prednost je dodatno rasla te se na odmor otišlo s 47:26.

Pobjeda Splita nije došla u pitanje ni u nastavku susreta, nije bilo nikakve neizvjesnosti te je Split na kraju slavio s uvjerljivih 30 koševa razlike, 90:60!

Fantastičnu su partiju odigrali veterani 'žutih', Mateo Kedžo je za samo 7 minuta na parketu ubacio 13 koševa uz dva skoka, Roko Leni Ukić je dodao 12 koševa uz četiri  asistencije. U redovima gostujuće momčadi najbolji je bio Kamenjaš s 11 koševa i 7 skokova.

Spomenimo i to kako je s tribina utakmicu pratio novi 'stanovnik' Košarkaške kuće slavnih u američkom Springfieldu, Toni Kukoč