pobjeda čilea

Vargas i Sanchez pokazali Japancima da im nije mjesto na Copa Americi

18.06.2019 u 09:43

Nogometna reprezentacija Čilea pobijedila je Japan sa 4-0 (1-0) u utakmici 1. kola skupine C Južnoameričkog prvenstva koje se igra u Brazilu.

Dvoboj je odigran na Estadio do Morumbi u Sao Paulu, a prvi pogodak postigao je Erick Pulgar u 41. minuti. U drugom poluvremenu Eduardo Vargas je zatresao mrežu u 54. i 83. minuti, dok je strijelac trećeg pogotka Čileanaca u 82. minuti bio Alexis Sanchez.

Japan na Copa Americi sudjeluje kao jedna od dvije gostujuće reprezentacije. Katar se natječe u skupini B s Argentinom, Kolumbijom i Paragvajom.

Nakon kompletiranog prvog kola u skupini C po tri boda i istu gol-razliku imaju Urugvaj i Čile, a bez bodova su Japan i Ekvador.

Bolivija - Peru te Brazil - Venezuela parovi su utakmica 2. kola u skupini A, koje će biti odigrane u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu.