TRIJUMFI BARCE I EFESA

Tomiću i Šariću po osam koševa u Euroligi

19.03.2015 u 21:58

Hrvatski košarkaš Dario Šarić postigao je osam koševa u pobjedi Efesa u Istanbulu protiv Nižnjeg Novgoroda (79-75), dok je Barcelona u 11. kolu TOP 16 faze Eurolige slavila u Beogradu protiv Crvene Zvezde s 77-73, uz također osam poena Ante Tomića.

Tomić je protiv Zvezde imao šut 4-4 i četiri skoka za 22 minute igre, a Marijo Hezonja je ostao bez poena i s dva skoka u nešto manje od devet minuta igre. Katalonci su do osme pobjede došli zahvaljujući Navarru (12) i Satoranskom (11), dok je Zvezdu, koja je s osmim porazom izgubila šanse za četvrtfinale, prevodio Marjanović s 23 koša.

U skupini F Anadolu Efes je s pobjedom protiv ruskog sastava ostao u igri za četvrtfinale. Dario Šarić je utakmicu završio s osam poena (šut 2-3, trice 1-2) i tri skoka za 21 minutu provedenu u igri, dok je Dontaye Draper za 28 minuta ubacio šest poena, te po tri skoka i asistencije. Kod Turaka je najefikasniji bio Bjelica (15), a kod Rusa je prvi strijelac bio Parahuski.

U ovoj skupini Efes je trenutno četvrti s omjerom 5-6, a Nižnji Novgorod 3-8.