BARCELONA PRESNAŽNA

Tabak o slaboj obrani te prekidu niza od 17 pobjeda

25.01.2013 u 14:31

Splićanin Žan Tabak od dolaska na klupu španjolske Caje Laboral u kratkom je razdoblju postao hit trener dvije najsnažnije lige u Europi, španjolske ACB i Eurolige

No, kao što stara izreka kaže 'kako svakoj seriji treba doći kraj', tako je i 42-godišnji hrvatski stručnjak upisao poraz u petom kolu F skupine drugog kruga Eurolige od Barcelone 90:79. Nakon čak 17 pobjeda u nizu, koliko je Tabak ostvario u španjolskom prvenstvu te u Euroligi, seriji je došao kraj pred 15.000 navijača u Vitoriji.

No, treba reći kako je Tabak svojim dolaskom, naslijedivši bivšeg suigrača iz splitske Jugoplastike Duška Ivanovića, u najmanju ruku preporodio Caju Laboral. Izgubio je uvjerljivo u Kaunasu kod Žalgirisa u debiju, ali je nakon toga krenula pobjednička serija koja je stala na Barceloni…

'Barcelona je dominirala utakmicom praktički od početka, pa ne mogu reći da nije zaslužila pobjedu. Večeras nismo bili na visini zadatka u obrani. Ne možemo pobjeđivati na ovoj razini ako primimo 50 koševa u prvom poluvremenu. U zadnjoj četvrtini približili smo se na samo jedan koš zaostatka, ali to nije bilo dovoljno. Moramo shvatiti da se moramo usredotočiti na obranu ako želimo pobjeđivati na ovoj razini. Moramo odraditi ono što vježbamo na treninzima tijekom tjedna. Večeras nismo, zbog toga smo izgubili', izjavio je Tabak

S omjerom 4-1 u drugom krugu, Caja Laboral još uvijek ima veliku šansu plasirati se u četvrtfinale Eurolige.

Kao što je Tabak nedavno kazao za tportal.hr, pobjednička serija nije utjecala na euforiju u momčadi 'jer još ništa nisu osvojili'. Prva prilika za osvajanje trofeja za Tabaka će biti Kup kralja (Copa del Rey) koji se od 7. do 10. veljače 2013. igra u Vitoriji. Pred domaćim navijačima Tabak i društvo s tri pobjede mogu do prvog trofeja sezone što bi za našeg mladog trenera bio prvi trenerski trofej.

Stoga ovaj poraz u Euroligi ne treba gledati dramatično jer se forma očito tempira za drugi tjedan u veljači.