tu nešto smrdi...

Svi su uvjereni da su Španjolci namjerno izgubili, a evo kako je neočekivani poraz od Japana objasnio izbornik Luis Enrique

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 02.12.2022 00:14
  • Objavljeno 02.12.2022 u 00:14

Španjolska je u 3. kolu SP-a iznenađujuće izgubila 2:1 od Japana. 'Furija' je tako zauzela drugo mjesto u skupini te će u osmini finala igrati protiv Maroka, ali je potencijalno u četvrtfinalu izbjegla susret s Brazilom. Mnogi sad opravdano sumnjaju da su Španjolci namjerno pustili Japancima

'Izgubili smo kontrolu na pet minuta, čak smo počeli paničariti. Da je Japan trebao zabiti još dva gola, sigurno bi ih i zabio. Prolazili su nas kao mlazni avioni...', kazao je nakon poraza španjolski izbornik Lusi Enrique.

Španjolci su u susretu s Japancima bili izraziti favoriti, a sad se čini da su 'tankirali' kako bi izbjegli Brazil u četvrtfinalu.

'Ako sa strane stavim tih pet minuta mogu biti zadovoljan našom igrom. Ostalo vrijeme smo kontrolirali susret i bili smo dobri. Nakon primljenih golova smo željeli preokret. Željeli smo tu pobjedu, htjeli smo biti prvi u skupini, ali nismo uspjeli. Iskreno, živcira me što nismo prvi u skupini. Svaka čast Japancima, zasluženo su na vrhu ove skupine', pokušao je Luis Enrique demantirati glasine o puštanju utakmice te zaključio:

• +19
Japan - Španjolska, SP u nogometu u Katru 2022. Izvor: Profimedia / Autor: Anne-Christine POUJOULAT / AFP / Profimedia

'Kad su dobili što su htjeli, Japanci su se odlučili zatvoriti, a mi smo to pokušali riješiti najbolje što smo mogli. Ovo nam mora služiti kao upozorenje. Prošli smo u osminu finala, ali nemamo razloga za slavlje', zaključio je španjolski izbornik, a njegove je riječi potvrdio i Cezar Azpilicueta:

'Uvijek dajemo sve od sebe i uvijek želimo pobijediti. Ponekad jednostavno ne uspiješ u tome. Zato smo razočarani zbog ovog poraza.'