ISKRENE RIJEČI

Strateg Rijeke Goran Tomić 'bocnuo' je s pravom one koji previše pričaju: Nogomet je nepredvidiv, sve treba dokazati na terenu...

26.02.2022 u 21:46

Nogometaši Rijeke slavili su sa 3:1 na gostovanju kod splitskog Hajduka u jadranskom derbiju odigranom na Poljudu, a komentar je dao trener gostiju Goran Tomić

Podsjećamo, vodeći pogodak za Rijeku postigao je Josip Drmić u 17. minuti. Na 2:0 prednost gostiju povećao je Haris Vučkić u 33. minuti. Nadu Splićanima u preokret donio je Marko Livaja golom u 69. minuti. No, Anton Krešić je u 86. minuti pogodio za konačnih 3:1.

'Velika pobjeda za nas, pojačali smo u ovoj utakmici vezni red, a Vučkić je bio spona između napada i veznog reda. Hajduk nam nije u prvom dijelu stvorio nikakvih problema', rekao je u uvodu Tomić za Arena Sport televiziju pa dodao:

Hajduk - Rijeka 1:3, 25. kolo HT Prve lige, 2021/22 (izjave trenera) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

'U drugom su stisnuli kad su igrali uz vjetar. Pritiskali su nas, ali nisu stvorili izrazite prilike. Čekao sam dugo sa zamjenama jer nešto što funkcionira se ne mijenja samo tako. Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu.'

• +36
Hajduk - Rijeka, 25. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

Strateg Rijeke želio je napomenuti još nešto te je usput 'bocnuo' one koji previše pričaju…

'Sigurno da je dobro razuvjeriti one koji su Rijeku otpisali. Nogomet je nepredvidiva igra. Sve treba dokazati na terenu, a ne nekim izjavama van terena', rekao je Tomić te se dotakao sljedećeg suparnika u HT Prvoj ligi.

• +5
Hajduk - Rijeka, 25. kolo HT Prve lige, navijači, 2021/22. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

'Slaven je u dobroj formi, kolega Zekić je napravio odličan posao s njima, doveo ih u borbu za peto mjesto. Ali mi ih kod kuće moramo pobijediti.'

Rijeka je sa 49 bodova preskočila Hajduk na ljestvici i bodovno se izjednačila s drugoplasiranim Osijekom koji u nedjelju (18 sati) u Gradskom vrtu dočekuje vodeći Dinamo koji ima 50 bodova i utakmicu manje od Osječana te dvije manje od Rijeke.

Hajduk - Rijeka 1:3, 25. kolo HT Prve lige, 2021/22 (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal