RAZOČARANI DOMAĆIN

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas bio je iskren te je priznao ono što su vidjeli svi koji su gledali utakmicu

26.02.2022 u 21:24

Nogometaši Rijeke slavili su sa 3:1 na gostovanju kod splitskog Hajduka u jadranskom derbiju odigranom na Poljudu, a komentar je dao trener domaćina Valdas Dambrauskas

Vodeći pogodak za Rijeku postigao je Josip Drmić u 17. minuti. Na 2:0 prednost gostiju povećao je Haris Vučkić u 33. minuti. Nadu Splićanima u preokret donio je Marko Livaja golom u 69. minuti. No, Anton Krešić je u 86. minuti pogodio za konačnih 3:1.

'Razočaravajuće je kad izgubimo doma s ovakvom publikom. Sada ne smijemo paničariti ni ludjeti zbog ovog poraza. Imamo utakmicu za tri dana i moramo se za nju spremiti. Nismo bili prijetnja. Rijeka je nekoliko puta došla pred naš gol, a mi nismo ništa napravili', priznao je Dambrauskas za Arena Sport televiziju.

Hajduk - Rijeka 1:3, 25. kolo HT Prve lige, 2021/22 (izjave trenera) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

On je je u svojoj 12. službenoj utakmici na trenerskoj klupi Hajduka doživio prvi poraz.

'Rijeka je imala veznjaka koji je stvarao prednost jer se kretao prema aut-liniji. Mi moramo doma staviti protivničku momčad pod puno više pritiska. To je dovelo do toga da primimo dva gola u prvom dijelu.'

• +36
Hajduk - Rijeka, 25. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

Rijeka je sa 49 bodova preskočila Hajduk na ljestvici i bodovno se izjednačila s drugoplasiranim Osijekom koji u nedjelju (18 sati) u Gradskom vrtu dočekuje vodeći Dinamo koji ima 50 bodova i utakmicu manje od Osječana te dvije manje od Rijeke.

• +5
Hajduk - Rijeka, 25. kolo HT Prve lige, navijači, 2021/22. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

'Moramo samo biti konstantni i raditi ono što smo radili. Danas nije bio naš dan. Čestitam Rijeci, oni su bili bolji u realizaciji, što im najbolje ide ove sezone. Mi se moramo sutra vratiti na teren, analizirati što je bilo dobro, a što ne i pripremiti se za srijedu.'

Hajduk - Rijeka 1:3, 25. kolo HT Prve lige, 2021/22 (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal
Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/Arenasport