• Zadnja izmjena 09.04.2009 23:05
  • Objavljeno 09.04.2009 u 19:09
Tomaš Hübschman

Izvor: Reuters / Autor: -

Nakon dvodnevnog zabavljanja uz Ligu prvaka, u četvrtak su igrane utakmice i u Kupu UEFA. Prvu su utakmicu igrali Šahtar našeg Darija Srne i Olympique iz Marseillea, a Ukrajinci su slavili sa 2:0

Nogometaši ukrajinskog Šahtara uspjeli su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa UEFA svladati Marseille sa 2:0 i osigurati miran uzvrat za sedam dana. Naravno, domaćine je predvodio naš Darijo Srna, koji je bio asistent za prvi gol Šahtara. Srna je ubacio, vratar gostiju izbio, a Čeh Tomaš Hübschman prvi stigao do lopte i u 39. minuti doveo svoju momčad u vodstvo.

Šahtar je tijekom prvog poluvremena bio uvjerljivo dominantnija momčad, a u jednom je trenutku imao čak 70 posto vremena u svom posjedu.

U drugom poluvremenu gosti su uspjeli uspostaviti terensku inicijativu, ali u 65. minuti presjekao ih je gol Brazilca Jadsona za 2:0.