FAVBET PREMIJER LIGA

Split slavio u Sinju, Cibona lakoćom dobila Dubrovnik, pobjede DepoLinka i Dinama

31.01.2024 u 20:29

U 19. kolu FavBet košarkaše Premijer lige za košarkaše Split je slavio na gostovanju kod Alkara u Sinju 91:86 (21:15, 20:26, 26:19, 24:26), dok je Cibona na domaćem parketu bila uvjerljiva protiv Dubrovnika te je pobijedila 83:55 (19:13, 23:8, 24:11, 17:23).

Splićani su se protiv Alkara mučili do treće četvrtine. Na poluvremenu je domaćin imao rezultatski kontakt 41:41, ali kvaliteta je isplivala tijekom drugog poluvremena i Split je došao do sedamnaeste pobjede u sezoni.

Šestorica igrača Splita ubacili su dvoznamenkasti broj koševa. Najbolji je bio Toni Perković s 13 koševa i devet asistencija. Tonko Vuko je dodao 11 poena i 11 skokova, a Markel Sullivan 15 koševa i četiri skoka. Na suprotnoj strani najraspoloženiji je bio Andrija Blatančić koji je postigao 21 poen, a uz to je imao osam asistencija i 11 skokova.

Cibona je protiv Dubrovnika riješila utakmicu tijekom druge i treće četvrtine. Drugu dionicu Cibona je dobila s čak 23:8, treću s 24:11 za uvjerljivo slavlje od 28 poena razlike.

Filip Bundović je s 22 poena bio najbolji igrač Cibone, a tome je dodao i osam skokova. Vrlo dobru utakmicu odradio je za domaćina i Krešimir Radovčić koji je uz 12 koševa ostvario sedam asistencija i devet skokova. Kod Dubrovnika je najbolji bio Tomislav Cvitković sa 17 poena i šest skokova.

• +23
Cibona - Dubrovnik 83:55 (19. kolo FavBet Premijer lige) Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac

DepoLink Škrljevo je kao domaćin svladao posljednjeg na ljestvici Bosco 98:91 (30:20, 22:18, 24:21, 22:32). DepoLink Škrljevo su do pobjede vodili Nikola Stanojević s 22 poena, sedam asistencija i devet skokova te Noa Svoboda koji je ubacio 23 poena.

Košarkaši Dinama lako su ostvarili novu pobjedu u domaćem prvenstvu. U gostima su bili bolji od Dubrave sa 100:89 (28:19, 26:25, 26:14, 20:31).

Na poluvremenu je Dinamo imao deset poena razlike, a pobjedu je potvrdio tijekom treće četvrtinu koju je riješio u svoju korist 26:14.

Ivan Vučić opet je prednjačio kod Dinama, a ovaj put je ogled zaključio s 28 poena, devet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte. Filip Kraljević je dodao 20 koševa uz čak 15 skokova. U poraženom sastavu najbolji je bio Toni Ročak s 23 poena i osam skokova.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel