EUROPSKA LIGA

Šok na Kantridi: M'Bia u sudačkoj nadoknadi za 2:2!

02.10.2014 u 17:14

Nogometašima Rijeke u goste je stigla Sevilla, momčad koja je prošle sezone uzela naslov Europske lige. Iako su Španjolci bili veliki favorit, Rijeka je uspjela iznenaditi te do druge minute sudačke nadoknade i voditi 2:1. Ipak, M'Bia je na kraju zabio za konačnih 2:2

RIJEKA - SEVILLA 2:2 (0:1)

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac - Jajalo, Cvijanovič, Moises - Jugović, Kramarić, Kvržić
SEVILLA: Beto - Coke, Carrico, Kolodziejczak, Navarro - Krychowiak, Iborra, Banega - Vidal, Aspas, Reyes

90'+4 KRAJ UTAKMICE
90'+1 GGGOOOLLL - M'Bia pogađa za 2:2

90' - Vešoviće ubačaj prema Krstanoviću zaustavili su gosti
89' - Navarro je progriješio, ali Jajalo se iznenadio ovom 'poklonu'
88' - Moises izlazi, Vešović ulazi; Kek je napravio sve tri zamjene
82' - izlazi Kramarić, ulazi Krstanović
74' - Kvržić izlazi, ulazi Zlomislić
72' - Aspas izlazi, ulazi Bacca
72' - odličan udarac Moisesa, koji je prohujao pokraj vratnice gola Seville
68' - GGGOOOLLLL _ Kvržić je pospremio Kramarićev ubačaj za potpuni preokret i vodstvo 2:1

66' - velika greška obrane Rijeke, ali na svu sreću bez posljedica po momčad s Kantride
60' - dobra akcija Leovca, no na njegov ubačaj dobro je reagirala obrana Seville
58' . Reyes i Banega izlaze, ulaze M'Bia i Tremoulinas
57' - Cvijanovičeva lopta bila je prejaka za Kvržića...
55' - odlična prilika za Rijeku, no Jugović je promašio s pet metara, a ni Kramarić nije mogao do lopte...
53' - GGGOOOLLL - Kramarić pogađa s 11m za 1:1

52' - lopta u prostor za Kramarića, isključen je Kolodziejczak a sada je penal za Rijeku
49' - velika greška Leškovića, ali Iborra je promašio s dva metra
49' - nije se puno toga promijenilo na terenu
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 KRAJ PRVOG DIJELA
45' - Rijeka u prvom dijelu ni jednom ni pucala u okvir gola; Sevilla zasluženo vodi
39' - slobodnjak za Rijeku, no ubačaj je bio loš i neprecizan
37' - malo se 'zakrvilo' na terenu, bilo je nekoliko žešćih startova
30' - Tomečak prema Kvržiću, no obrana Seville izbija loptu u korner
26' - GGGOOOLLL Sevila vodi; strijelac je Aspas na 'asitenciju' Tomečaka, koji je jedan ubačaj iz auta glavom spustio na nogu strijelcu

21' - napokon nešto od Rijeke; Tomečak i Jajalo unijeli su malo živosti u igru Rijeke
17' - dominacija Seville je apsolutna; Rijeka ne može povezati nikakvu akciju
14' - prva intervencija Beta
10' - ovog puta Vargić intervenira ali bez ikakve opasnosti po njegov gol
9' - treća obrana Vargića, Sevilla je vrlo opasna.....
5' - nova prilika za Sevillu, Reyes je pucao glavom a Vargić morao izbaciti loptu u gol-aut
4' - Vargić je morao intervenirati
4' - Rijeka u uvodnim minutama odlično parira uglednom suparniku, za kojeg mnogi kažu da je, nakon Reala, najugledniji suparnik pod stijenama
1' - počela je utakmica, ambijent ali i uvjeti su odlični...

Dvoboj na Kantridi, pred devet tisuća navijača, sudit će Kenn Hansen iz Danske. Pomoćnici su mu Lars Rix i David Vang Andersen, također iz Danske.

Nakon poraza u Belgiji u prvom kolu, pred Rijekom je veliki zadatak - ostati neporažen u duelu sa Sevillom. Istina, nema u redovima posljednjeg osvajača Europske lige više našeg Ivana Rakitića, no Unai Emery bez obzira na taj hendikep i dalje ima vrlo jaku, ujednačenu i što je navažnije - uigranu momčad. Sevilla u španjolskom prvenstvu stoji - odlično, nakon šest kola na četvrtom je mjestu s bodom više od Reala, dok u skupini G Europske lige dijeli vrh sa s belgijskim Standardom.

Međutim, ni Rijeka nije bez izgleda. Posebice pred svojom Armadom, koja će i u četvrtak sigurno biti maksimalno glasna.

'Ovo su susreti za koje se živi. Činjenica da Sevilla dolazi kompletna, veliko je priznanje. I neće Španjolcima biti lako ako budemo pravi. Tražit ću od svoji igrača da idu na glavu, da pokažu zube. Želimu njihovim očima vidjeti vatru, jedino se tako može do dobrog rezultata. Igrati na 'nulu' protiv Seville, ravno je samoubojstvu. I zato ćemo razmišljati o napadu, a ako ćemo imati prilika, moramo ih realizirati', najavio je slovenski stručnja na klupi Rijeke, Matjaž Kek