novi poraz 'čekićara'

Slaven Bilić 'nestao' za samo sedam minuta, Chelsea niže pobjede, Arsenal nikad lošiji

18.03.2017 u 20:12

West Ham je pred svojim navijačima izgubio 3:2 od aktualnog prvaka Leicestera. Treći je to poraz Slavena Bilića te su ponovno krenule priče o njegovom odlasku s klupe 'čekićara'...

Utakmice West Hama i Leicestera praktički nije ni počela, a gosti su već vodili 2:0! Za vodstvo 'lisica' u 5. minuti zabio je Mahrez na asistenciju Vardyja, a u 7. minuti Huth je povećao prednost aktualnih prvaka na 2:0.

No, 'čekićari' se nisu predali, u 20. minuti je Lanzini smanjio na 2:1. Golijadi u prvih 45 minuta tu nije bio kraj, Vardy je u 38. minuti zabio za vodstvo gostiju 3:1. U nastavku utakmice domaća je momčad krenula po izjednačenje, no sve što su Bilićevi izabranici uspjeli je smanjiti na 3:2 preko Ayewa.

Bio je to treći uzastopni poraz West Hama (uz dva ranija remija!), koji za pobjedu ne zna od početka veljače, pa su ponovno krenule priče o odlasku Slavena Bilića s trenerske pozicije.

'Frustrirani smo zbog izgubljenje utakmice. Nismo počeli dobro, a posebno sam razočaran zbog načina na koji smo primili tri gola', kazao je nakon utakmice Bilić i zaključio:

'Naša igra u drugom poluvremenu daje nadu. Samo nam trebaju golovi... Pa u posljednjih 20 minuta utakmice lopta jednostavno nije htjela u mrežu.'

Chelsea je kod Stokea poveo golom Williana u 13. minuti, a za Stoke je izjednačio Walters (38). 'Bluesi' su na kraju ipak došli do pobjede zahvaljujući stoperu Cahillu koji je zabio tri minute prije kraja za pobjedu i ogromnih 13 bodova više od drugoplasiranog Tottenhama.

Velika kriza potresa i Arsenal, momčad Arsenea Wengera sve je dalje od Lige prvaka jer su sada peti s pet bodova manje od Liverpoola. 'Topnici' su izgubili 3:1 u gostima kod WBA, a uništio ih je Dawson koji je dvaput zabio nakon kornera. Arsenal je tako izgubio četiri od posljednjih pet prvenstvenih utakmica, a to im se nije dogodilo u posljednje 22 godine. Ukupno Wengerova momčad u posljednjih devet utakmica u svim natjecanjima ima tri pobjede i čak šest poraza!

Everton je deklasirao Hull 4:0 (dva gola Lukakua), dok su Sunderland i Burnley odigrali 0:0.