bod k'o kuća

Sjajna partija Dinama u Ukrajini; osvojili su 'modri' veliki bod, ali mogli su i puno više...

22.10.2019 u 21:19

Nogometaši Dinama odigrali su 2:2 u 3. kolu Lige prvaka na gostovanju kod ukrajinskog prvaka Šahtara u Harkivu. Golove za Dinamo zabili su Dani Olmo (25) i Mislav Oršić (60-pen), dok su za Šahtar pogodili Jevhen Konopljanka (16) i Brazilac Dodo (75)

Trener Dinama Nenad Bjelica krenuo je sa pet igrača u zadnjem redu. Kapetan Arijan Ademi oporavio se od ozljede i bio je u početnoj postavi, dok je Bruno Petković, koji je također imao problema s ozljedom, ostao na pričuvnoj klupi. Umjesto njega u vrhu napada zaigrao je Gavranović.

Prvih 15 minuta 'modri' su držali jaki presing po cijelom terenu i Šahtar je bio bez prigode. No, u 16. minuti Dinamova obrana je popustila. Nakon duge akcije i puno kombiniranja Marlos u šesnaestercu Dinama pronašao Konopljanku koji je iskoristio priliku i mirno matirao nemoćnog Livakovića.

No, rano vodstvo Šahtara nije obeshrabrilo Dinamove igrače koji su nakon samo devet minuta izjednačili.

Moro je oduzeo loptu na sredini terena, a u nastavku akcije je Oršić odličnim dodavanjem u petercu Šahtara, doslovno na prvoj stativi, pronašao Olma koji u 25. minuti ispred Pjatova zabija za 1:1. Bio je to prvi gol Danija Olma u Ligi prvaka.

U 50. minuti Dinamo je mogao do vodstva kada je nakon odličnog solo prodora, u kojem je gotovo 70 metara 'povukao' loptu, Oršić pogodio stativu, a u nastavku akcije odličan udarac Olma još boljom intervencijom brani iskusni golman Šahtara Pjatov.

• +39
Šahtar - Dinamo, 3. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: SERGEY DOLZHENKO

Dinamu se pritisak isplatio te do vodstva 'modri' dolaze u 60. minuti kad je Oršić zabio iz penala za svoj četvrti gol u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. Penal je izborio Gavranović kojeg je bespotrebno faulirao i doslovno hrvačkim zahvatom u šesnaestercu srušio domaći golman Pjatov.

Nažalost, Šahtar do izjednačenja dolazi u 75. minuti kada je Patrick odličnim dodavanjem pronašao Dodoa koji se ubacio iza Stojanovića te je majstorski zaobišao Livakovića i pospremio loptu u gol za 2:2.

Do kraja utakmice domaćini su opasno pritisnuli, krenuli su 'rudari' po pobjedu, ali nisu uspjeli. Dinamo je pak imao odličnu šansu za veliku pobjedu u 89. minuti kada je Olmo nakon sjajno odigrane kontre pogodio okvir gola.