uefa liga nacija

Rusi u Budimpešti sredili i Mađare, Finci iznenadili Irce u Dublinu, a Wales je u sudačkoj nadoknadi dobio Bugare

06.09.2020 u 20:07

U utakmicama 2. kola Lige nacija Rusija je slavila kod Mađarske 3:2, dok su nogometaši Finske 1:0 iznenadili Irsku u Dublinu

Rusi su nakon domaće pobjede nad Srbijom došli do trijumfa i na Puškaš Areni u Budimpešti. Rusija je već do 46. minute vodila 3:0 golovima Mirančuka u 15. minuti, Ozdoeva u 32. te Fernandesa u 46. minuti. Pokušaj povratka Mađara zaustavio se na dva postignuta gola, Szalai u 62. minuti i Nikolics u 70. samo su ublažili poraz. U ovoj skupini kasnije igraju Srbija i Turska.

Wales je u Cardiffu svladao Bugarsku 1:0 golom Nice Williamsa u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Do trijumfa su došli i Finci, koji su golom Jensena porazili Irsku.

U Ligi C do prvog trijumfa je došla Slovenija Matjaža Keka, koja je u Ljubljani 1:0 porazila Moldaviju.

LIGA B

WALES - BUGARSKA 1:0 (N.Williams 90+4)

IRSKA - FINSKA 0:1 (Jensen 64)

Vodi Wales s 6 bodova, Finska ima 3, a Irska i Bugarska po 1.

MAĐARSKA - RUSIJA 2:3 (Szalai 62, Nikolics 70//Mirančuk 15, Ozdoev 32, Fernandes 46)