GOLGETER

Robert Lewandowski je nastavio svoj zastrašujući niz, a samo jedan golgeter je još ispred njega

20.08.2020 u 08:35

Nogometaši Bayerna svladali su Lyon 3:0 u polufinalnom dvoboju Lige prvaka odigranom u srijedu na lisabonskom stadionu Jose Alvalade, a poljski napadač Robert Lewandowski nastavio je svoj golgeterski niz

Podsjećamo, oba pogotka za Bavarce u prvom poluvremenu postigao je njemački reprezentativac Serge Gnabry, u 18. i 33. minuti, da bi pobjedu Bayerna potvrdio poljski napadač Robert Lewanodwski u 88. minuti.

Bio je to 15. pogodak Lewandowskog ove sezone u Ligi prvaka, a ukupno 55. u svim natjecanjima. Ronaldo je jedini drugi igrač koji je zabio najmanje 15 golova u istoj godini u elitnom natjecanju, i to čak u tri navrata za Real Madrid. U 2013/14. Portugalac je tresao mrežu rekordnih 17 puta, dok je sezone 2015/16. postigao 16, a 2017/18. 15 golova.

• +16
Bayern - Olympique Lyon (polufinale Lige prvaka 2019/20) Izvor: EPA / Autor: Franck Fife / POOL

Inače, Lewandowski je postigao gol u devet uzastopnih utakmica Lige prvaka. Samo je Cristiano Ronaldo u tome bolji, jer je imao niz s golom u utakmici od 11 susreta (2018.), a Poljak se izjednačio na drugom mjestu s Ruud van Nistelrooyjom (2003.).

Dodajmo, da je Lewandowski četvrti najbolji strijelac u povijesti Lige prvaka sa 68 golova, iza Cristiana Ronalda (130), Lionela Messija (115) i Raula (71).