uzbudljiva la liga

Potez prekriženog Hrvata o kojem se u Španjolskoj priča; evo što sada trener Atletica Simeone govori o Vrsaljku, nakon što ga je spasio poraza

22.09.2021 u 08:51

Atletico Madrid u novu sezonu ušao je samo s jednim ciljem, da obrane titulu prvaka Španjolske. A dobra vijest za karizmatičnog trenera Diega Simeonea svakako je forma u usponu hrvatskog nogometaša Šime Vrsaljka

Zato je lijepo pročitati vijest kako je Atleticov trener Diego Simeone pohvalio hrvatskog nogometaša Šimu Vrsaljka koji je u 91. minuti asistirao u gostujućoj pobjedi od 2:1 nad Getafeom. Bila su to tri vrlo važna boda za Atletico...

'Ekipa je do samog kraja tražila pobjedu, dobro je koristila čovjeka više, a Vrsaljko je ušao da bi se dogodilo ono što se dogodilo', izjavio je Simeone na konferenciji za medije nakon utakmice odigrane u madridskom predgrađu Getafe.

Ondje je domaćin vodio 1:0 pa ostao s igračem manje u 73. minuti kada je isključen veznjak Carles Alena. Pet minuta kasnije je Atleticov napadač Luis Suarez izjednačio a u sučevoj naknadi zabio i pobjednički gol nakon dodavanja hrvatskog desnog beka. Vrsaljko je s desne strane uputio visoku loptu u kazneni prostor gdje ju je dočekao Suarez i glavom pospremio u mrežu. O potezu prekriženog Hrvata (pogledajte ga OVDJE) danas zato cijela Španjolskoj priča...

Simeone je, upitan nakon utakmice o isključenju Alene, odgovorio:

'Lani smo također imali igrača više pa nismo zabili. Ovaj put smo dobro iskoristili igrača više. Šimin ulazak u igru nije bio beznačajan'.

Simeone je 'prikovao' 29-godišnjeg Vrsaljka - koji se već duže vrijeme nije našao na Dalićevom popisu - za klupu pa mu je ovo bilo prvih sedam minuta ove sezone. Vrsaljko je zamjena za prvog desnog beka Kierana Trippiera te se do kraja prijelaznog roka nije znalo hoće li ostati u klubu.