VELIKO IZNENAĐENJE

Planinić briljirao, Himki razbio Barcelonu!

03.01.2013 u 19:41

Košarkaši Himkija ostvarili su veliku pobjedu u 2. kolu Topa 16 Eurolige. Na svome su parketu srušili Barcelonu sa 78:65 uz novu sjajnu izvedbu našeg Zorana Planinića

Barceloni je to tek drugi ovosezonski poraz u Euroligi i prvi u drugom krugu, a uvelike mu je kumovao izostanak njezina najboljeg igrača, ozlijeđenog Juana Carlosa Navarra. Himki je, pak, otvorio natjecanje u skupini F dvjema pobjedama, a tijekom cijele sezone u Euroligi nije ubilježio nijedan domaći poraz.

U četvrtak je ruski sastav dobio sve četiri četvrtine i na koncu prilično uvjerljivo slavio. Planinić je na terenu proveo 31 minutu i premda ga šut nije najbolje služio, sa 16 je koševa bio prvi strijelac svoje momčadi, a dodao je i tri skoka i šest asistencija. Za dva poena je gađao 5-16, trice 0-1, a slobodna bacanja 6-6. Njegov suigrač Krešimir Lončar je igrao manje od osam minuta, ubacio je tri koša (dvica 1-3, slobodna bacanja 1-1) i uhvatio jednu loptu pod obručima.

I kod Katalonaca je najbolji strijelac bio Hrvat. Poput Planinića, Ante Tomić je ubacio 16 koševa, a skupio je i pet skokova te jednu asistenciju. Iskoristio je sedam od devet pokušaja za dva poena, kao i oba slobodna bacanja.