NBA liga

Phoenix i dalje prijeti Warriorsima, Lakersi i LeBron, koji igra na razni kakva još nije viđena, upisali treću pobjedu u nizu

05.01.2022 u 09:24

Prošlogodišnji finalisti NBA lige, košarkaši Phoenix Sunsa svladali su kao gosti New Orleans Pelicanse sa 123:110 te tako ostali tik iza Golden State Warriorsa u borbi za vrh Zapadne konferencije i čitave lige

Iako su u New Orleans stigli bez glavnog trenera Montyja Williamsa te startnog centra DeAndrea Aytona, Sunsi su kontrolirali susret od starta, a kada su se domaći Pelicansi sredinom posljednje četvrtine primaknuli na 101:99, Devin Booker i Mikal Bridges su se preciznim šutovima za tri pobrinuli da ne dođe do preokreta.

Booker je predvodio Sunse sa 33 ubačaja i 9 skokova, Bridges je dodao 23 poena, dok je Chris Paul podijelio 15 asistencija uz 11 koševa. Kod Pelicansa najučinkovitiji su bili Devonte'Graham sa 28 pogodaka te Jonas Valančiunas sa 25 koševa i 16 skokova.

Sunsi su s omjerom 29-8 drugi na Zapadu, iza Warriorsa koji su na 29-7, dok su Pelicansi pretposljednji na Zapadu sa 13-25.

Los Angeles Lakersi ostvarili su treću uzastopnu pobjedu svladavši na svom parketu Sacramento Kingse sa 122:114, a do pobjede su došli preokretom u završnici. Osam minuta prije kraja Kingsi su vodili sa 96-89, no tada je "proradio" vanjski šut LeBrona Jamesa i Malika Monka koji su u preostalom vremenu zajedno ubacili pet trica, a Lakersi su dvoboj zaključili serijom 33-18. Upravo je Monk tricom 2:50 minuta prije kraja doveo Lakerse u vodstvo 112-110 koje više nisu ispuštali.

James je susret okončao sa 31 ubačajem, Monk je dodao 24, dok su Kingse predvodili De'Aaron Fox sa 30 i Buddy Hield sa 26 koševa. No, ono što James radi u zadnje vrijeme još nikada nije viđeno u NBA-u za igrača koji ima 37 ili više godina.

Lakersi su s omjerom 20-19 trenutačno sedmi sastav Zapada, dok su Kingsi sa 16-23 na 10. poziciji.

Memphis Grizzliesi ostvarili su šestu pobjedu zaredom svladavši kao gosti Cleveland Cavalierse sa 110-106 prvenstveno zahvaljujući Jau Morantu koji je pogađao u ključnim trenucima dvoboja. Morant je sa 26 koševa predvodio Grizzliese, dok Cavsima za izbjegavanje četvrtog poraza u posljednjih pet nastupa nije bilo dovoljno niti 27 poena i 10 skokova povratnika iz COVID protokola Dariusa Garlanda.

Grizzliesi su sada četvrti sastav Zapada 25-14, dok su Cavsi pali na šesto mjesto Istoka sa 21-17.