BUNDESLIGA

Petrićev pogodak donio pobjedu HSV-u

13.12.2008 u 17:51

Hrvatski nogometni reprezentativac Mladen Petrić svojim je osmim bundesligaškim pogotkom donio svom Hamburger SV-u 1:0 (0:0) pobjedu protiv Eintrachta iz Frankfurta u posljednjem, 17. kolu jesenskog dijela prvenstva

etrić je udarcem glavom sa 10-ak metara svladao vratara Eintrachta Proella u 59. minuti.

Petrić je igrao do 88. minute, dok je Ivica Olić igrao do 72. minute.

Jurica Vranješ igrao je do 64. minute u 2:1 pobjedi Werdera protiv Wolfsburga, Mario Cvitanović odigrao je svih 90 minuta za Energie koji je igrao 1:1 na gostovanju kod Bayera u Leverkusenu, dok je Andre Mijatović igrao svih 90 minuta za Arminiju u 1:2 porazu od Kölna.

Uoči posljednjeg jesenskog dvoboja između Hoffenheima i Schalkea 04 koji je na rasporedu u nedjelju vodstvo na ljestvici je preuzeo Bayern koji je na gostovanju u Stuttgartu odigrao 2-2. Domaći su poveli preko Khedire (45+1), preokret su donijeli Borowski (48) i Toni (65), ali bod Stuttgartu osigurao je Khedira svojim drugim pogotkom u 90. minuti. Bayern trenutačno ima 35 bodova, jedan više od Hoffenheima, dok je treći HSV sa 33 boda.

REZULTATI 17. KOLA:

Werder - Wolfsburg 2:1 (Mertesacker 27, Josue 63-ag / Gentner 3)
Hamburger SV - Eintracht 1:0 (Petrić 59)
Stuttgart - Bayern 2:2 (Khedira 45+1, 90 / Borowski 48, Toni 65)
Bayer -Energie 1:1 (Rolfes 77 / Shao Jiayi 90)
Hannover 96 - Arminia 1:1 (Štajner 32 / Wichniarek 59)
Hertha - Karlsruhe 4:0 (Nicu 8, Domowtschiski 74, F. Lustenberger 86, Raffael 88)
Bochum - Köln 1:2 (Dabrowski 58 / McKenna 45, Ishiaku 87)