BUNDESLIGA

Neslavan povratak Schalkea u Bundesligu, Gvardiolu mrvice u remiju Leipziga

07.08.2022 u 21:27

U posljednjoj utakmici prvog kola nove sezone njemačke Bundeslige Koeln je kao domaćin svladao Schalke sa 3-1.

Gosti su sat vremena igrali s desetoricom igrača, jer je u 35. minuti izravni crveni karton zaslužio Dominick Drexler.

Koeln je brojčanu prednost iskoristio u prvih 20 minuta drugog dijela, kad su Luca Kilian (49) i Florian Kainz (65) domaćinima donijeli dva pogotka prednosti. Marius Bulter je u 76. minuti postigao prvi gol za Schalke u povratničkoj sezoni u Bundesligi, ali je samo četiri minute poslije Dejan Ljubičić pogodio za 3-1.

Stuttgart je u prvoj utakmici nedjeljnog programa ugostio RB Leipzig, a konačan rezultat dvoboja bio je 1-1. Gosti su poveli već u 8. minuti, kad je na dodavanje bivšeg "dinamovca" Danija Olma mrežu pogodio Christopher Nkunku. Stuttgart je do izjednačenja stigao u 31. minuti, a strijelac je bio Naouirou Ahamada.

Do kraja dvoboja dinamičnog dvoboja Leipzig je imao više prilika za postizanje drugog pogotka, ali je domaći vratar Mueller uspio spasiti Stuttgart s nekoliko sjajnih intervencija.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je za goste igrao od 85. minute, a u 89. minuti je njegov opasan udarac malo izvan kaznenog prostora završio u domaćem bloku.

Lijevi bočni Stuttgarta i hrvatske reprezentacije Borna Sosa nije konkurirao za domaći sastav zbog ozljede aduktora.