jedan, dva, tri, četiri, pet...

Nakon ovakve utakmice trener Nenad Bjelica stvarno ima razloga za zadovoljstvo; Rijeka se tek treba oporaviti od šoka

10.11.2019 u 20:42

Dinamo je u derbiju 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige razbio Rijeku na Rujevici čak 5:0. Protutnjali su 'modri' kroz Kvarner, opalili su 'petardu', a Mislav Oršić zabio je hat-trick. Trener Nenad Bjelica nije skrivao zadovoljstvo nakon ove velike pobjede

'Očekivao sam da moja momčad bude na razini nakon susreta Lige prvaka u srijedu protiv Šahtara. Vratili smo se kako to dolikuje, dečki su pokazali da su pravi šampioni. Nismo dali Rijeci da bude previše dobra, jako sam zadovoljan', rekao je nakon 5:0 pobjede trener Dinama Nenad Bjelica te dodao:

'Mi smo motivirani svaku utakmicu, ali ne možeš svaku pobijediti. Da bi održavali nivo i rezultat igara na sve tri fronte, moramo rotirati momčad i svima davati šansu. Nekad to onda ne izgleda najbolje, što je razumljivo. Nekad pošaljemo jedanaestoricu na teren koji nikad nisu igrali zajedno. No, to je potreba, da svi imaju minute. I u ovom i prošlogodišnjem Dinamu svi igrači su bili bitni. Jednostavno ne možete ovaj ritam izdržati šest mjeseci, mi igramo od 15. srpnja, praktički nemamo vremena za treninge i rekuperaciju, ali svejedno igramo odlično', hvalio je Bjelica svoje izabranike.

Teško je uopće izdvojiti nekoga iz momčadi Dinama, iako je sjajnu utakmicu - uz trostrukog strijelca Mislava Oršića - odigrao Bruno Petković.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: GNKDINAMO.HR

'Ne bih rekao da je ovo najbolja partija Petkovića. Odigrao je sjajno, drago mi je da je odigrao kvalitetno, kao i Livaković, kao i Perić, koji bi trebali pomoći našoj reprezentaciji na Rujevici u nadolazećoj utakmici da izborimo taj očekivani Euro. Teško mi je jednog igrača izdvajati, svi su bili dobri', diplomatski je odgovorio Bjelica i prokomentirao činjenicu da je Dinamo s Rujevice ispraćen pljeskom:

• +13
Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

'Osobno imam simpatije prema gospodinu Damiru Miškoviću, imamo dobar odnos i drago mi je da smo dobili aplauz na Rujevici. Rijeci želim sve najbolje u budućnosti.'

A trener Rijeke Simon Rožman s pravom je bio je izrazito neraspoložen na konferenciji za medije nakon utakmice. Logično je nakon tako teškog poraza 5:0...

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

'Čestitam Dinamu na pobjedi. Bili su bolji u svim segmentima igre. S dečkima sam pričao kako ćemo ići dalje. Ovaj visok poraz jako boli i napravit ćemo neke poteze za sljedeće utakmice. Vidjet ćete sve u sljedeće vrijeme. Neki igrači se nisu zalagali i morat ćemo sve to riješiti u svlačionici. Situacija sigurno nije dobra. Na domaćem terenu pred našim navijačima moramo biti bolji', rekao je Rožman i dodao:

'Ako pogledamo pozicije svakog od primljena prva četiri gola, vidi se totalna nedisciplina u igri. To nas je koštalo tih četiri komada u prvih 20 minuta.'

Je li ovo najteži poraz u njegovoj karijeri, strahuje li možda Rožman od otkaza nakon katastrofe pred svojim navijačima?

'Nikad u životu kao trener nisam doživio ovakav poraz. Pogotovo u 20 minuta. I ne, nisam pričao ni s kim iz uprave kluba', kazao je slovenski trener koji ipak vidi svjetlo na kraju tunela:

'Drugo poluvrijeme nije bilo tako loše, istina je da je Dinamo malo sišao s gasa. Drugo poluvrijeme nije bilo tako kritično. Ono što sam im rekao ostat će u svlačionici, ali napravili su to što smo se dogovorili na poluvremenu.'

Hajduk-Osijek3:2
Rijeka-Dinamo Zagreb0:5